absolventi 2001

absolventi 2001

Mesajde andreea_muntean » 24 Oct 2008, 17:05

Este cineva , absolvent LICEU PEDAGOGIC (5 ani) , in 2001?? Sunt interesata de aceste cursuri step-by-step. Eu am absolvit in 2001 , inv-ed , si am practica pedagogica si in step si traditional. Lectiile finale le-am dat in step. Sunt curioasa daca ne sunt recunoscute din liceu , sau trebuie sa ne scoleasca si pe noi la acel curs step , care dureaza 3 zile... :shock: :shock: ...eu am facut practica pedagogica 4 ani ( ca cls a IX- a a fost de acomodare ) , inclusiv in step , si mi se pare absurd ca , acum , daca vreau sa intru in sistem step sa ma trimita la curs!!!
Va rog mult , daca stie cineva sa-mi ofere detalii.

Va multumesc!
andreea_muntean
 
Mesaje: 440
Membru din: 08 Feb 2007, 01:19

Mesajde imolatoth » 07 Noi 2008, 08:31

Cred că trebuie să mergi la curs Sbs, deoarece de anul acesta adeverinţele se eliberează pentru anul şcolar ăn curs. În plus dacă nu ai o astfel de adeverinţă nu poţi fi încadrată în clasă step by step.
imolatoth
 
Mesaje: 3
Membru din: 12 Apr 2007, 13:52

Mesajde felix_79 » 08 Ian 2009, 18:35

Bineinteles ca trebuie sa urmezi cursurile de formare Step by step.
Banuiesc ca nu ai primit nici o adeverinta sau certificat care ti-ar da dreptul sa lucrezi in alternativa . Si eu am facut practica la o gradinita step, insa am urmat si cursuri de pregatire , in urma carora am obtinut certficatele doveditoare .
felix_79
 
Mesaje: 28
Membru din: 18 Mar 2007, 15:21

Mesajde felix_79 » 08 Ian 2009, 18:38

imolatoth scrie:Cred că trebuie să mergi la curs Sbs, deoarece de anul acesta adeverinţele se eliberează pentru anul şcolar ăn curs. În plus dacă nu ai o astfel de adeverinţă nu poţi fi încadrată în clasă step by step.

Ar insemna ca trebuie sa participam la cursuri anual, ceea ce nu cred. Eu lucrez de 10 ani in alternativa Step by Step , si nu am facut cursuri in fiecare an .
felix_79
 
Mesaje: 28
Membru din: 18 Mar 2007, 15:21

Re:

Mesajde andreea_muntean » 29 Aug 2010, 14:08

felix_79 scrie:Bineinteles ca trebuie sa urmezi cursurile de formare Step by step.
Banuiesc ca nu ai primit nici o adeverinta sau certificat care ti-ar da dreptul sa lucrezi in alternativa . Si eu am facut practica la o gradinita step, insa am urmat si cursuri de pregatire , in urma carora am obtinut certficatele doveditoare .



De ce „ bineînțeles că trebuie ” ? Păi dacă am absolvit liceul pedagogic 5 ani și am avut practică pedagogică și step și tradițional , lecțiile finale le-am susținut în step-by-step, certificatele doveditoare sunt doar în tradițional ? E ca și cum trebuie să urmez cursuri de trei zile și pentru tradițional...de ce nu ?
După ce că și-au bătut joc de meseria noastră , de tot ce inseamnă pedagogic , deschizând uși pentru ORICINE , asta mai lipsea , să mă trimită la cursuri 3 zile , alături de aceleași bombe care nu au absolvit pedagogicul . Cum credeți că se desfășoară aceste cursuri , după care „ Bine , mercy ” toate agramatele sunt la step?
La fel ca postlicealul , colegiul , complectările și alte cele ...
Câteodată mă întreb de ce incă activez în acest sistem nesimțit ??!!
andreea_muntean
 
Mesaje: 440
Membru din: 08 Feb 2007, 01:19


Înapoi la Alternative educationale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori