“Reflecţie de vară” A mai trecut un an...

Intrebari si raspunsuri despre concursurile organizate de didactic.ro.

Mesajde aalliinnaa » 31 Aug 2009, 21:40

Dupa cum scrie si in regulamentul concursului, exista un juriu :D , care va juriza dupa niste criterii deja stabilite.
Banuiesc ca si notele vor avea o pondere in luarea deciziei, dar nu atat de mare cum s-ar crede.

Oricum, pentru mine concursul este un castig... am citit povesti de viata interesante care m-au miscat profund, am regasit asemanari cu povestea mea, am avut privilegiul de a intra in cel mai launtric coltisor al sufletului multor colegi si m-am bucurat sau m-am intristat alaturi de ei.
Avatar utilizator
aalliinnaa
 
Mesaje: 594
Membru din: 28 Mai 2004, 17:15
Localitate: Suceava

“Reflecţie de vară” A mai trecut un an...

Mesajde rami31 » 31 Aug 2009, 21:50

Buna ziua,
am si eu o intrebare despre acest concurs. Cine va castiga: cel care are cele mai multe voturi sau cel care are nota cea mai mare? nu pot sa inteleg!!!
Unii au voturi foarte multe si nota este mai mica decat cei cu voturi mai putine, la care nota este la fel de mare !!!!!
Va multumesc,
Cu respect.
astept un raspuns din partea dvs.
rami31
 
Mesaje: 2
Membru din: 28 Aug 2009, 05:32

Re: “Reflecţie de vară” A mai trecut un an...

Mesajde irimiamada » 11 Sep 2009, 12:50

Abia astept sa se finalizeze concursul asta! Fiecare dintre noi saboteaza pe celalalt concurent ... Totusi, mi-as dori enorm sa stiu cine sunt cei care mi-au acordat notele ...
irimiamada
 
Mesaje: 7
Membru din: 06 Feb 2009, 14:24

Re: “Reflecţie de vară” A mai trecut un an...

Mesajde aalliinnaa » 14 Sep 2009, 16:15

webmaster scrie:Pentru vizualizarea notelor
Dati va rog clic acolo unde vi se afiseaza stelutele cu media notelor, daca sunteti autorul postarii si sunteti autentificata vi se va deschide o fereastra noua (un pop-up, mai precis) in care sunt afisate toate notele si cei care le-au acordat.


Tocmai va multumeam pentru facilitatea de a vedea notele...din pacate inca nu se pot vizualiza. Imi apare aceeasi casuta ca si pana acum in care scrie:
Nota: 7.05 / 39 voturi

ai votat deja aici
Avatar utilizator
aalliinnaa
 
Mesaje: 594
Membru din: 28 Mai 2004, 17:15
Localitate: Suceava

Re: “Reflecţie de vară” A mai trecut un an...

Mesajde webmaster » 14 Sep 2009, 18:33

Dupa cum am precizat de mai multe ori, inclusiv in textele din sectiunea de concursuri, notele acordate de utilizatori NU reprezinta un criteriu de evaluare. Tocmai pentru ca de fiecare data sunt abuzuri. Nu vom mai sterge notele mici nejustificate,este preferabil ca abia la sfarsit sa se faca o verificare si sa se ia masurile necesare. E mai simplu si mai sigur. La Noi suntem... am si descalificat o participanta din acest motiv si nu vom ezita sa procedam la fel daca este nevoie - sa speram ca nu va fi cazul!

Pentru vizualizarea notelor
Dati va rog clic acolo unde vi se afiseaza stelutele cu media notelor, daca sunteti autorul postarii si sunteti autentificata vi se va deschide o fereastra noua (un pop-up, mai precis) in care sunt afisate toate notele si cei care le-au acordat.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Re: “Reflecţie de vară” A mai trecut un an...

Mesajde coryna_coryna8 » 07 Oct 2009, 18:04

Am si eu o intrebare: cand se vor afla rezultatele acestui concurs? Multumesc anticipat!
coryna_coryna8
 
Mesaje: 14
Membru din: 26 Dec 2007, 16:57


Înapoi la Concursurile Didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori