Transfer in cadrul aceleiași scoli

Forum dedicat utilizatorilo care doresc să pună întrebări legate de noua secțiune cu abonament a portalului didactic.ro
Despre materiale pentru profesori, resurse pentru predare, ghid de pedagogie, metodica predării matematicii, abordarea integrată, diplome speciale pentru evenimente, secțiunea de publicitate dedicată școlii,

Moderator: emil

Transfer in cadrul aceleiași scoli

Mesajde k_melly » 25 Ian 2023, 22:51

Bună seara, sunt profesor titular pe un post de limba română și am depus,la îndrumarea directorului, o cerere pentru încadrarea de anul viitor, pentru 2 ore de latină, pentru întregirea normei didactice. Colega mea de engleză se pensionează. Cum pot să trec pe postul de engleză? Este posibil să se realizeze acest lucru prin vot în CA la nivelul școlii sau trebuie să îmi fac dosar de transfer? De la inspectorat, i s-a spus directorului că trebuie să declare postul vacant. În această situație, îl poate lua oricine. Nu au prioritate cei din școală? În anii trecuți așa s-a procedat. Este undeva în lege precizat acest lucru? Eu nu am găsit situația care mă interesează în metodologie. Vă mulțumesc!
Avatar utilizator
k_melly
 
Mesaje: 16
Membru din: 13 Sep 2008, 15:09

Înapoi la Didactic Premium

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator