Manuale digitale

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

Manuale digitale

Mesajde bella90 » 28 Sep 2020, 20:07

Exista undeva manuale digitale? ma intereseaza pentru liceu. nu am gasit la clasa a IX-a. Romana, limbi straine, germana ,franceza LB a doua. chiar si pentru alte discipline...sunt diriginta, parintii cer, scoala nu are...
Multumesc
bella90
 
Mesaje: 4
Membru din: 31 Mai 2012, 17:52

Re: Manuale digitale

Mesajde sportiv » 29 Sep 2020, 21:45

Ar fi bine să corectați intervenția! S-o scrieți corect! (Măcar cum scriați în clasa a IV-a!) :oops: Nu suntem, totuși, pe facebook! :o
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Manuale digitale

Mesajde patricia_antonia » 07 Oct 2020, 08:46

Gasiti manuale pe clasadigitala.ro
patricia_antonia
 
Mesaje: 2
Membru din: 24 Mar 2013, 18:00

Re: Manuale digitale

Mesajde mira_mira » 12 Aug 2021, 20:52

Buna ziua in legatura cu manualele la clasa.Daca nu sunt mulțumită de manualele comandate de la O editura, se mai poate face ceva, în sensul că pot schimba manualele? Tin sa specific ca eu am intrat in maternal si a comandat altcineva.multumesc
mira_mira
 
Mesaje: 2
Membru din: 10 Oct 2010, 17:16

Re: Manuale digitale

Mesajde sportiv » 13 Aug 2021, 17:04

De regulă, manualele se comandă de către unitatea școlară cu PJ căreia îi sunt subordonate celelalte structuri! Se cere, colegial, părerea învățătorilor și profesorilor asupra editurii! Ce știu eu, care am și manuale aprobate pentru anul școlar următor, pentru clasele a III-a și a IV-a, (muzică și mișcare și AVAP) unitățile școlare trebuia să se ,,hotărască” :oops: asupra comenzilor până pe 28 iulie!
Ce acomandat școala este de neînlocuit! :roll:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori