Conversie profesionala

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

Conversie profesionala

Mesajde JessicaD » 28 Apr 2020, 11:54

Bună ziua,
Eu am absolvit facultatea de Științe ale Comunicării și modulul psihopedagogic nivel1. As vreau sa mă îndrept spre Invatamantul primar și as dori sa fac o conversie profesionala in PIPP. Ca sa ma pot inscrie la conversia profesionala trebuie sa fiu titulara pe o disciplina sau pot fi si suplinitor necalificat la ciclul primar? Pe ce tip de post trebuie sa fiu încadrată ca sa mă pot înscrie la conversia profesionala?

Va mulțumesc!
JessicaD
 
Mesaje: 1
Membru din: 31 Mai 2018, 11:03

Re: Conversie profesionala

Mesajde costi_52 » 28 Apr 2020, 21:53

Pentru a vă putea înscrie la conversie profesională trebuie să fiți cadru didactic. Fie titular sau suplinitor pe specializarea de pe diploma de licență, fie suplinitor necalificat.
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27

Re: Conversie profesionala

Mesajde LuizaTIC » 02 Iun 2020, 12:22

costi_52 scrie:Pentru a vă putea înscrie la conversie profesională trebuie să fiți cadru didactic. Fie titular sau suplinitor pe specializarea de pe diploma de licență, fie suplinitor necalificat.

Buna ziua, Eu sunt suplinitor necalificat TIC gimnaziu. Sunt economist si nu am facut niciun modul psihopedagogic. Care este calea de urmat pentru a putea preda TIC in continuare la gimnaziu? Multumesc!
LuizaTIC
 
Mesaje: 1
Membru din: 21 Mar 2020, 23:15

Re: Conversie profesionala

Mesajde lucicamic » 19 Noi 2020, 00:40

Buna! Cm absolvit Colegiul Universitar Pedagogic Institutori-Lb franceza in anul 2001,iar in anul 2015 am obtinut atestatul de echivalare cu ciclul I de studii universitare de licenta cu specializarea PIPP. Se poate echivala atestatul cu credite profesionale?
lucicamic
 
Mesaje: 4
Membru din: 15 Mai 2012, 09:31

Re: Conversie profesionala

Mesajde costi_52 » 19 Noi 2020, 09:41

Nu. Dar, chiar dacă s-ar putea, nu ar mai folosi la nimic. Creditele sunt valabile 5 ani (2015-2020).
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27


Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori