Modul psihopedagogic.

Noile legi ale Învâţământului sunt supuse dezbaterii publice.

Modul psihopedagogic.

Mesajde Gheorghe_Ivascu » 11 Aug 2020, 13:25

Buna ziua. Ma numesc Ivascu Gheorghe si am terminat Facultatea de Matematica si Informatica, Universitatea Bucuresti, in anul 1982. In anul universitar 1980 - 1981 (anul III) am urmat modulul de psihopedagogie (facultativ), facand si practica pedagogica. In foaia matricola am trecute disciplinele psihologia si pedagogia, deoarece metodica predarii, respectiv practica pedagogica au fost inserate in disciplina pedagogie. Anul acesta, 2020, conform noii metodologii, am fost respins la examenul de titularizare pe motiv ca modulul psihopedagogic este incomplet. Nu este trecut pe foaia matricola, separat, metodica predarii si practica pedagogica. Pe unde am intrebat am primit acelasi raspuns, dar nimeni nu a putut sa-mi explice din ce discipline era format acest modul in acei ani. Pana in anul 2018 am lucrat ca analist programator, in invatamant intrand in acel an, dupa sustinerea examenului de titularizare doi ani la rand cu note de peste 8. Poate cineva sa-mi spuna din ce discipline era format modulul de psihopedagogie la facultatea de matematica din Bucuresti in anii '80? Multumesc.
Gheorghe_Ivascu
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Mai 2018, 22:19

Înapoi la Dezbaterea publică privind Legile Invatamantului

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori