Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Discutii off-topic, despre orice

Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde ianchis » 10 Ian 2010, 19:18

Observ multa lume stresata de multe probleme. Si eu sunt. Urmarindu-mi mesajele, observ ca toate sunt raspunsuri la problemele colegilor, sau intrebari pentru problemele mele. Nu stiu daca imi va fi ingaduit, insa eu incerc: Stimati colegi, ce-ati zice sa scriem fiecare, atunci cand putem, un banc in acest topic si sa purtam discutii relaxante, care sa ne destinda? Nu stiu cat imi va fi aceasta initiativa de apreciat, insa sper ca va "mere" :) Asadar, incep eu:
"Intr-o zi se deschide un nou magazin in padure. Atrasi de promotiile de la deschidere, ursul, lupul si vulpea se aseaza la rand. La scurt timp apare iepurele si, timid, se aseaza intai la coada, dar apoi zice catre vulpe:
- Ma scuzati....... ma puteti lasa sa trec........
Nici nu apuca bine sa termine propozitia, ca vulpea nervoasa ca iepurasul vrea sa i-o ia inainte, ii da o mama de bataie de nu se mai vedeau din el decat urechile.
Acelasi lucru i se intampla cu lupul si cu ursul.
Dupa ce scapa din labele lor, batut mar, plin de vanatai si ciufulit amarnic, iepurele se ridica din tarana si spune nervos:
- Sa mor eu daca mai deschid magazinul asta!!"
Astept sa postati si voi un banc, o gluma, perle de la copii sau orice comentariu menit sa mentina o discutie care sa ne faca placere. Cu drag, Ileana.
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde ianchis » 10 Ian 2010, 19:46

Putem atasa si poze, desene, imagini sau videoclipuri. Va las in seama imaginatiei...... :)
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde roxanabadea » 15 Ian 2010, 00:43

Doamna Ileana,draga mea,, iar ne intilnim:) ia uitati ce ''atentionare de la OMS'' am primit eu azi:) bine ca nu e ''pe bune'':)

Potrivit experţilor OMS, în viitorul apropiat lumea va fi cuprinsa de o pandemie de guturai elefantin african, de diaree şi gonoreea furnico-ariciasca din Rusia. Deosebit de ingrijoratoare pentru epidemiologi este ameninţarea proliferarii a tulpinilor australiene de schizofrenie a ornitorincului şi de hemoroizi “mama Kangaroo”. Dar oamenii de stiinta cred ca virusul cel mai periculos este cel al impotenţei caprine, care, deşi nu e o boală mortală, în mod fatal ameninţă omenirea cu dispariţia. Ca urmare a gripei aviare, ne vom confrunta cu boli cumplite, cum ar fi pojarul gândacului de bucătărie, guturaiul pisicesc, scolioza canina şi diareea cetaceică. Amenintarea sifilisului de popândău este mai puternică ca niciodată. Oamenii de stiinta cercetează în acest moment care sunt necazurile pe care ni le poate aduce vulpea polară :lol:

Va doresc o zi buna:)

Roxana.
"Maine e o alta zi!"-Scarlett O'Hara
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde roxanabadea » 15 Ian 2010, 00:49

Doamna Ileana, zilele trecute v-am trimis un mesaj privat, fara sa va cer acordul sa o fac. Imi cer scuze pentru intrat fara sa ..''bat la usa''. Ma-ntreb numai daca l-ati citit, sa fiu linistita ca e asa....
"Maine e o alta zi!"-Scarlett O'Hara
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde ianchis » 15 Ian 2010, 21:03

roxanabadea scrie:Doamna Ileana,draga mea,, iar ne intilnim:) ia uitati ce ''atentionare de la OMS'' am primit eu azi:) bine ca nu e ''pe bune'':)

Potrivit experţilor OMS, în viitorul apropiat lumea va fi cuprinsa de o pandemie de guturai elefantin african, de diaree şi gonoreea furnico-ariciasca din Rusia. Deosebit de ingrijoratoare pentru epidemiologi este ameninţarea proliferarii a tulpinilor australiene de schizofrenie a ornitorincului şi de hemoroizi “mama Kangaroo”. Dar oamenii de stiinta cred ca virusul cel mai periculos este cel al impotenţei caprine, care, deşi nu e o boală mortală, în mod fatal ameninţă omenirea cu dispariţia. Ca urmare a gripei aviare, ne vom confrunta cu boli cumplite, cum ar fi pojarul gândacului de bucătărie, guturaiul pisicesc, scolioza canina şi diareea cetaceică. Amenintarea sifilisului de popândău este mai puternică ca niciodată. Oamenii de stiinta cercetează în acest moment care sunt necazurile pe care ni le poate aduce vulpea polară :lol:

Va doresc o zi buna:)

Roxana.

:D :D :D
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde ianchis » 15 Ian 2010, 21:07

Sa stiti ca nu a primit nici un mesaj :( Am 0 mesaje private....... Sigur ca nu e nici o problema, sper ca nu e nimic grav. Mai incercati odata. Sa stiti ca nici eu nu ma pricep sa trimit mesaje private. Le scriu, dar nu reusesc sa le trimit. Sunt tanara si ma pricep la calculator, insa treaba asta ma cam depaseste...... :( Mai incercati odata. Daca. Eventual sa schimbam adresele de mail. Acelea chiar sunt private :D Bineinteles, daca doriti si dvs......Va pup!
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde iradian » 17 Ian 2010, 15:30

Gasiti sfaturi si indicatii despre trimiterea mesajelor private in ghidul de utilizare a forumului - urmati linkul din semnatura mea. Prezentarea e facuta pentru forumul vechi, dar forumul nou functioneaza la fel, desi arata altfel.
Blog personal: http://teamadetrepte.wordpress.com/
Resurse pentru optimizarea site-urilor: http://halte.ro/
iradian
Site Admin
 
Mesaje: 50
Membru din: 23 Noi 2008, 23:36

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde roxanabadea » 17 Ian 2010, 16:26

multumim frumos, iradian:) ne-am descurcat, pina la urma:)
"Maine e o alta zi!"-Scarlett O'Hara
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde roxanabadea » 27 Ian 2010, 17:01

sa speram ca nu se supara pe mine cei cu creierul mai ''scump''... e doar un banc---

La spital se afla un pacient grav bolnav. Rudele se adunasera in sala de asteptare, iar, in final, intra un medic obosit si abatut. "Imi pare rau ca trebuie sa va dau o veste proasta," spuse privind fetele ingrijorate "singura speranta pt... ruda d-voastra este transplantul de creier.. Este inca experimental, riscant si din punct de vedere economic intru totul pe seama d-voastra." Rudele ramasesera asezate, ascultand vestile proaste. In sfarsit, unul intreba: "Ca sa stim, cat costa un transplant de creier?" "Depinde," raspunse medicul " 5.000 euro e creierul de barbat, 200 euro cel de femeie..." Se lasa o lunga perioada de linsite, timp in care barbatii din sala incercau sa nu rada si evitau privirile femeilor, chiar daca unii zambeau. In final, curiozitatea il impinse pe unul sa intrebe: "Dle. doctor, de ce aceasta diferenta de pret?" Medicul zambi la aceasta intrebare atat de inocenta si raspunse: "Cele femeiesti costa mai putin pt. ca sunt creiere folosite, celelalte sunt ca noi." :lol:
"Maine e o alta zi!"-Scarlett O'Hara
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde ela67 » 27 Ian 2010, 17:19

:lol: :lol: :lol:
ela67
 
Mesaje: 3139
Membru din: 30 Oct 2008, 19:46

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde roxanabadea » 28 Ian 2010, 09:37

ela, nu mai ride, ca ne cearta lumea! vai-vai! :)
"Maine e o alta zi!"-Scarlett O'Hara
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde roxanabadea » 30 Ian 2010, 12:24

mie asta mi-a placut tare mult...

Sotia unui tip naste o fetita - si spre mirarea lui fetita se naste negresa - ei fiind amandoi albi.
Suparat ii cere sotiei explicatii: aceasta ii explica ca ea cand era mica era prin Africa si mama
ei nemaiavand lapte sa-i dea san - a dat-o la o negresa sa suga - si de aceea a iesit acum copilul negru.
Sotul fericit ca a lamurit misterul si totul este ok - pleaca in vizita la parintii lui.
Acestia, nerabdatori sa vada copilul cand il vad au un soc - sotul insa fericit le explica si lor explicatiile sotiei - la care mama lui ii spune:
"Adevarul ca si eu cand ai fost tu mic nu am mai avut san si am completat cu lapte de vaca dar
nu credeam ca o sa iesi asa bou ..."

:lol:
"Maine e o alta zi!"-Scarlett O'Hara
Avatar utilizator
roxanabadea
 
Mesaje: 4872
Membru din: 23 Sep 2009, 09:08

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde zaleeto » 03 Feb 2010, 02:40

roxanabadea scrie:ela, nu mai ride, ca ne cearta lumea! vai-vai! :)


Da' stiti sa va ''puneti'' in vitrina, al naibii !!!!! Hi, hi !
Cu respect,
Z.
zaleeto
 
Mesaje: 46
Membru din: 05 Mai 2008, 18:00

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde mariana88 » 19 Feb 2010, 21:51

se duce o blonda la magazin si cere:
-aveti bile de naftalina?
-da, raspunde vanzatoarea, cate sa va dau?
-dati-mi va rog una.
dupa un timp aceeasi blonda:
-aveti bile de naftalina?
-cate doriti? intreaba vanzatoarea
-dati-mi va rog o cutie intreaga
dupa o alta perioada de timp aceeasi blonda:
-aveti vile de naftalina?
-da, avem, cate doriti? zice vanzatoarea
-dati-mi va rog tot stocul!
-vai, domnisoara, dar cate molii aveti???
-doar una, dar nu pot s-o nimeresc!!!


la scoala invatatoarea ii intreaba pe copii ce au mancat...care mai de care sa raspunda:unul a mancat friptura, altul snitele, altul prajituri...ii vine randul lui bula
-bula ce mananci tu acasa?intreaba invatatoarea
-ceai, doamna invatatoare
-vai, bula, maine cand vine domnul inspector si te intreaba sa nu-i spui asa ceva, zici si tu ca ai mancat friptura!
a doua zi la inspectie sunt intrebati toti copiii ce au mancat acasa dupa care vine randul lui bula
-bula ce ai mancat acasa?
-friptura, domnul inspector!
-cata?intreaba inspectorul
-asa, cam 2 cani, raspunde bula


invatatoarea ii intreaba pe copii cu ce masina au venit la scoala...unul spune fiat, altul bmw, altul audi, skoda, etc, etc...vine si randul lui bula:
-bula, tu cu ce vii la scoala?
-eu vin cu bicicleta doamna invatatoare
toti copiii incepo sa rada de bula. acesta suparat se hotaraste ca de acum incolo sa spuna si el ca vine cu masina. a doua zi aceeasi intrebare...vine si randul lui bula:
-bula cu ce ai venit azi la scoala?
-cu MERCEDESUL!!!
-da??? si de ce ai intarziat atata???
-mi-a cazut lantul!
mariana88
 
Mesaje: 60
Membru din: 23 Noi 2007, 23:44

Re: Sa ne mai destindem cu ...... bancuri

Mesajde ianchis » 20 Feb 2010, 01:50

Doamna mariana88 sunteti super!

La un centru de cercetari nucleare directorul ingrijorat se adreseaza inginerilor:
- Baieti s-a blocat calculatorul, mai stie cineva cum se face o inmultire?

Pe Titanic, se pare ca a fost si un roman. Dupa impact, tipul ia o barca si vasleste disperat sa se salveze..
- Unde pleci, dom'le, ca mai sunt femei aici?
- Lasa-ma in pace omule, mie de femei imi arde acum?
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Următorul

Înapoi la Zona libera

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori