invatamant special primar

invatamant special primar

Mesajde daviduca » 28 Mai 2014, 09:13

Ma puteti ajuta cu cateva sugestii pt tema CE POTI FACE INTR-O ZI -formarea abilitatilor de comunicare, la clasa a 3 a?! ceva idei...
daviduca
 
Mesaje: 1
Membru din: 23 Apr 2014, 14:16

Re: invatamant special primar

Mesajde cosminrazvan » 28 Iul 2018, 00:55

Vă rog să mă lămuriți?
Astăzi am fost să îmi depun dosar pentru detaşare de pe post de prof. înv. preşcolar pe post de înv. -educator la o şcoală specială. Nu mi-a primit dosarul pe motiv că trebuie să susțin lecție la clasă şi e vacanță.
cosminrazvan
 
Mesaje: 45
Membru din: 08 Mai 2012, 18:27

Re: invatamant special primar

Mesajde cosminrazvan » 16 Sep 2019, 00:14

Vă rog să îmi spuneți dacă profesorul educator întocmeşte planuri de intervenție personalizată. Mulțumesc anticipat!
cosminrazvan
 
Mesaje: 45
Membru din: 08 Mai 2012, 18:27

Re: invatamant special primar

Mesajde iuliasilaghi » 18 Sep 2019, 07:20

cosminrazvan scrie:Vă rog să îmi spuneți dacă profesorul educator întocmeşte planuri de intervenție personalizată. Mulțumesc anticipat!

Da. Eu fac pe discipline: Stimulare cognitiva, terapie ocupationala, ludoterapie, Socializare, FAP. La fiecare disciplina am obiective, activitati de invatare, perioada de interventie, strategii didactice.
iuliasilaghi
 
Mesaje: 1
Membru din: 26 Aug 2008, 10:41

Re: invatamant special primar

Mesajde cosminrazvan » 10 Iun 2020, 08:43

Bună ziua! Poate cineva să mă ajute cu fișele posturilor pentru profesor-educator, profesor de psihopedagogie specială și profesor psihopedagog? Care este diferența între aceste posturi, ce atribuții are fiecare și cine întocmește PIP-urile?
Vă mulțumesc anticipat!
cosminrazvan
 
Mesaje: 45
Membru din: 08 Mai 2012, 18:27


Înapoi la Invatamant special / psihologie scolara

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron