Specializarea PIPP

Specializarea PIPP

Mesajde mihalceamiriam » 01 Iul 2019, 23:52

Buna seara!Am o mare nelamurire.Sunt absolventa de liceu pedagogic,m-am inscris la titularizare anul acesta,la educatoare,si urmeaza sa intru la facultate.Dar sunt foarte mari controverse generate de cele doua specializari:Pedagogie simpla sau PIPP.
Multi spun ca urmand profilul de pedagogie simpla,nu voi avea pe diploma scrisa specializarea de profesor invatamant primar si prescolar,diploma care mi-ar fi necesara pentru marirea salariului.Este adevarat? Ati trecut prin asa ceva? Multumesc anticipat.
mihalceamiriam
 
Mesaje: 1
Membru din: 10 Oct 2017, 23:29

Re: Specializarea PIPP

Mesajde aditza_88_u » 02 Iul 2019, 18:26

Daca ai liceul pedagogic, orice facultate, indiferent de domeniu este luata in considerare ca studii superioare si vei avea statut de profesor invatamant prescolar/ primar. Pentru cei care nu au liceul pedagogic, doar PIPP le poate oferi acest statut
aditza_88_u
 
Mesaje: 2
Membru din: 20 Noi 2008, 14:47

Re: Specializarea PIPP

Mesajde sportiv » 02 Iul 2019, 19:33

aditza_88_u scrie:Daca ai liceul pedagogic, orice facultate, indiferent de domeniu este luata in considerare ca studii superioare si vei avea statut de profesor invatamant prescolar/ primar. Pentru cei care nu au liceul pedagogic, doar PIPP le poate oferi acest statut

Foarte corect și complet răspunsul! :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori