INTREBARE

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

INTREBARE

Mesajde artura » 27 Ian 2021, 13:59

Buna ziua,

Nu stiu daca mai sunt astfel de cazuri!

Situatia este urmatoarea:
Locuiesc cu bunicii mei (parintii mei nu mai sunt...) si am grija de ei.
In 2020 nu am reusit sa utilizez vaucerele de vacanta primite in iunie 2019 si nici cele din 2020( dupa starea de urgenta am fost implicata in desfasurarea examenelor de tot felul-cei mai multi dintre colegi nu au vrut sa se implice- cineva trebuia s-o faca, apoi am fost izolata 14 zile- n-am avut infectie cu covid- am fost in contact cu o persoana suspecta).
As utiliza vaucerele in vacantele din acest an, dar nu stiu daca mai sunt valabile cele din 2019. Bunicii mei fiind foarte in varsta nu-i pot lasa singuri, nu am reusit sa-i programez la vacccin, iar vaccinarea mea s-a amanat...pana nu se stie cand deci nu le pot folosi in vacanta intersemestriala,nu vreau sa-mi pun in pericol bunicii- doar ei mi-au ramas!

Intreb daca mai sunt valabile si daca sunt, pana cand?
Este un drept al meu si vreau sa beneficiez de el. Nu sunt eu vinovata de aparitia virusului si de restul neregulilor aparute.

Sper ca ma puteti lamuri! Multumesc anticipat!
artura
 
Mesaje: 22
Membru din: 20 Aug 2009, 11:25

Re: INTREBARE

Mesajde costi_52 » 27 Ian 2021, 17:41

Puteți utiliza voucherele de vacanță din 2019 și 2020 până la 31 decembrie 2021.
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori