Modulul 6 -Management service auto

Modulul 6 -Management service auto

Mesajde petrosimi » 09 Oct 2009, 18:35

Va rog daca ma puteti indruma pe un site sau spre carti necesare predarii modulului 6- Management service auto-Scoala de maistri, orice material despre modul de amenajare si dotare a unu service auto mi-ar fi de ajutor.
Va multumesc.
petrosimi
 
Mesaje: 14
Membru din: 12 Feb 2006, 17:55

Re: Modulul 6 -Management service auto

Mesajde mosartimol90 » 01 Oct 2024, 18:42

Conducerea unui atelier de reparații auto este importantă pentru a vă menține mașina în stare optimă, mai ales când vine vorba de cumpărarea unei mașini second hand. Gestionarea eficientă în acest domeniu înseamnă organizarea corectă a reparațiilor, renovărilor și inspecțiilor tehnice astfel încât fiecare problemă să fie identificată și rezolvată înainte de a deveni gravă.

Acest lucru este valabil mai ales pentru mașinile uzate care necesită întreținere înainte de utilizare. Mașinile second hand din Europa, adesea importate din țări precum Franța, Germania sau Olanda, pot fi o opțiune excelentă pentru cei care caută o mașină de încredere la un preț accesibil, dar trebuie să vă asigurați că fiecare pas al întreținerii este făcut corect.
mosartimol90
 
Mesaje: 1
Membru din: 19 Iul 2023, 22:07

Re: Modulul 6 -Management service auto

Mesajde mokirenkolison » 01 Oct 2024, 18:52

Căutam de multă vreme o mașină care să-mi ofere un echilibru bun între preț, consum și fiabilitate, iar după o lungă căutare am găsit un Peugeot second-hand din Europa https://ro.ecarstrade.com/selection/peugeot , importat din Germania. Avea aproximativ 85.000 km pe el și proprietarul inițial era o familie care l-a întreținut destul de bine.
Procesul de achiziție nu a fost foarte complicat, dar am verificat cu atenție istoricul mașinii, atât tehnic, cât și documentar. Deși am fost nervos la început, deoarece Peugeot 308 era o mașină folosită, s-a dovedit a fi o alegere grozavă. Consumul este super ok, în jur de 4,7 litri la 100 km, ceea ce este ideal pentru călătorii lungi în afara orașului. Am avut doar reparații minore, nimic major și, per total, sunt foarte mulțumit de performanța lui.
mokirenkolison
 
Mesaje: 3
Membru din: 14 Iul 2023, 22:53


Înapoi la Discipline tehnice / tehnologii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori