analize medicale

analize medicale

Mesajde crina_oc » 12 Sep 2007, 12:32

Buna ziua ! am si eu o intrebare : peste tot in tara se platesc analizele medicale pe care trebuie sa le facem la inceput de an scolar? chiar trebuie sa platim 180 ron pentru analize? nu mi se pare corect......
Avatar utilizator
crina_oc
 
Mesaje: 10
Membru din: 26 Apr 2006, 16:35

analize medicale

Mesajde andra_g » 12 Sep 2007, 13:06

Nu stiu ce vi se cere voua... La noi au venit de la Sanepid azi in control si pentru gradi cu program normal trebuie adeverinta de la medicul de familie pe care sa fie specificat "apt pt apreda in invatamant si nu e inregistrat cu TBC" mai trebuie ex pshologic. La noi doar atat.
andra_g
 
Mesaje: 31
Membru din: 02 Apr 2007, 16:28

Mesajde mara20mgm » 12 Sep 2007, 14:46

Si mie mi s-a spus ca trebuie mers doar la medicul de familie.Lucrez la o gradinita in mediul rural.In anii trecuti trebuiau facute analize la plamani si la sange.
mara20mgm
 
Mesaje: 19
Membru din: 25 Iul 2007, 15:16

analize medicale

Mesajde damarian » 13 Sep 2007, 07:55

Pentru analizele de la inceputul anului scolar am luat legatura cu mai multe laboratoare(3) carora le-am trimis o adresa in care am mentionat felul si necesitatea efectuarii acestor analize si un tabel cu numarul de persoane din unitate care urmeaza sa-si faca analizele. De la fiecare laborator am primit o oferta de pret cu reducerea aferenta pentru ca suntem un numar de 32 persoane (in loc de 20 ron/pers am platit 5 ron/pers). Evident am ales pretul cel mai mic. noi am reusit sa platim aceste analize de la unitate prin ordin de plata pe baza facturii emise de laborator. Incercati si voi. Multa bafta!
damarian
 
Mesaje: 15
Membru din: 06 Feb 2007, 23:52

ANALIZE MEDICALE

Mesajde norina_asachi » 15 Sep 2007, 20:57

Sunt din Neamt si la prima sedinta de sindicat ni s-a spus asa: suntem obligati sa ne facem analizele medicale,dar de platit sa le plateasca angajatorul( adica scoala) conform contractelor incheiate. Aceste costuri trebuiau prevazute in bugetul de cheltuieli al scolii. Daca scoala nu are asemenea prevedere in buget, putem merge la medicul de familie care ne va da o adeverinta din care sa rezulte ca suntem clinic sanatos. Atat.
"SI TOTUL VA FI BINE"
Avatar utilizator
norina_asachi
 
Mesaje: 178
Membru din: 02 Feb 2007, 19:36
Localitate: Roman


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori