Intalnirea de dimineata

Intalnirea de dimineata

Mesajde SandraCDZ » 13 Oct 2011, 14:42

Aici va invit sa discutam si sa impartasim idei despre materialele pentru intalnirea de dimineata. Cum v-ati facut panoul de prezenta, calendarul naturii...

Sparg eu gheata si atasez doua fotografii. Panoul de prezenta reprezinta un peisaj subacvatic [suntem grupa Pestisorilor Veseli]. In bulele albastre, copiii isi lipesc fotografia, iar in cea verde, mai mica, un smiley face, care reprezinta starea lor [vesel sau trist]. Acesta e creat de mine si lipit direct pe perete. Calendarul naturii sub forma de trenulet e preluat de pe internet. Eram in pana de timp si de idei, dar intentionez sa il schimb tot cu ceva tematic, potrivit cu denumirea grupei noastre.
Fişiere ataşate
IMG_7796.JPG
IMG_7784.JPG
"Toţi oamenii mari au fost mai întâi copii. Dar puţini dintre ei îşi mai aduc aminte" (Antoine de Saint-Exupery)
Avatar utilizator
SandraCDZ
 
Mesaje: 56
Membru din: 24 Iul 2011, 13:49

Re: Intalnirea de dimineata

Mesajde cristina_1315hd » 30 Sep 2012, 10:00

Anul acesta, am realizat un panou pentru momentul "INTALNIREA DE DIMINEATA", care in curand va putea fi achizitionat de orice cadru didactic. Momentan el se afla la MECTS pentru avizare.
[publicitate: cenzurat]
cristina_1315hd
 
Mesaje: 48
Membru din: 08 Feb 2006, 15:59
Localitate: Deva

Re: Intalnirea de dimineata

Mesajde Georgetana » 30 Sep 2012, 12:55

Interesant panoul si foarte util!
Sunt interesata de achizitionarea lui,dupa avizare.
Cum putem lua legatura?
Georgetana
 
Mesaje: 10
Membru din: 06 Mai 2012, 18:34

Re: Intalnirea de dimineata

Mesajde churmuzache » 30 Sep 2012, 20:45

Si eu il doresc, chiar si neavizat; in sala de grupa eu hotarasc ce materiale folosesc pentru desfasurarea cu succes a activitatii.Las un mesaj privat!
churmuzache
 
Mesaje: 95
Membru din: 02 Aug 2008, 18:45

Re: Intalnirea de dimineata

Mesajde gabbyy » 01 Oct 2012, 11:02

Exista de cumparat panoul ,,Intalnirea de dimineata'' oferit de editura Diana.Eu l-am achizitionat deja si este super ok.
gabbyy
 
Mesaje: 47
Membru din: 19 Noi 2010, 21:48

Re: Intalnirea de dimineata

Mesajde cristina_1315hd » 01 Oct 2012, 13:48

cristina_1315hd scrie:Anul acesta, am realizat un panou pentru momentul "INTALNIREA DE DIMINEATA", care in curand va putea fi achizitionat de orice cadru didactic. Momentan el se afla la MECTS pentru avizare.
[publicitate: cenzurat]

Puteti gasi imaginea si detalii pe forum SEI, la OFERTE EDUCATIONALE.
cristina_1315hd
 
Mesaje: 48
Membru din: 08 Feb 2006, 15:59
Localitate: Deva


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori