Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde dinuta » 24 Aug 2010, 00:40

Nu știu dacă o să citiți acest mesaj, dar aș vrea și eu metodica matematicii, m-am înscris la Facultatea de Științe ale Educației și pentru că am aproape 50 de ani m-am gândit să mă apuc de citit de pe acum. Dacă aveți cumva cursuri vă rog să luați legătura cu mine! Oricum vă mulțumesc! Dinuța
dinuta
 
Mesaje: 18
Membru din: 30 Aug 2007, 17:57

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde blagavioleta2008 » 24 Aug 2010, 12:40

Felicitari pentru curaj! Si eu sunt inscrisa la aceasta facultate...si eu am emotii, si eu am o varsta...
In ce oras este aceasta facultate, poate vom fi colege? inca nu stiu de ce sa ma apuc, asa ca am inceput sa/mi fac din sarcinile catedrei, pentru a fi mai libera in timpul anului scolar. Sper sa reusim, daca asa s/a constatat ca trebuie...apoi trebuie! o sa avem si noi "succesuri" si gata!
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde manuelanicorescu » 24 Aug 2010, 14:17

Mult succes si putere de munca! Primele examene se poate sa vi se para mai dificile, dar ,prin cate examene ati trecut in intreaga cariera, sunt sigura ca totul vi se va parea foarte usor!
manuelanicorescu
 
Mesaje: 152
Membru din: 28 Oct 2007, 11:13

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde blagavioleta2008 » 24 Aug 2010, 14:52

multumim, Manuela...cand esti tanar vrei sa ai experienta cu care sa te mandresti, lupti, muncesti pentru ea...apoi cand o ai, vrei sa fii din nou tanar. se pare ca facultatea ne va intineri iar mesajul tau ne da curaj. Asa e, am trecut prin multe examene practice, dar am fost nevoiti sa luam decizia obiectiva si nu standard, aici e problema ce pare a fi o problema. Vom miza pe experienta si vom imprumuta din tineretea colegilor...o sa ne adaptam!
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde carmencreanga » 24 Aug 2010, 19:17

Si eu, dragi doamne, m-am inscris la aceasta facultate (a doua) si sincer imi e teama: clasa I, familie si ....facultate.
Nu as vrea sa inceapa anul scolar....ma simt obosita dupa o vara cu licenta, probleme de sanatate si multe altele adunate.
Stiu ca "m am inhamat" la ceva destul de greu si costisitor: taxa si transportul pana acolo, insa familia nu ma lasa sa renunt ...nu stiu ce va fi, insa mi pun speranta in Doamne-Doamne!
Multa sanatate! Fara ea nu facem nimic!
"Un om adevarat face binele fara a se gandi la urmari." (G. Calinescu)
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde netty_adamache » 24 Aug 2010, 22:08

unde este aceasta facultate fratilor?
netty_adamache
 
Mesaje: 3
Membru din: 05 Ian 2008, 00:51


Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde netty_adamache » 24 Aug 2010, 22:38

multumesc mult, anul acesta am pierdut trenul poate de la anul sa treaca criza.
netty_adamache
 
Mesaje: 3
Membru din: 05 Ian 2008, 00:51

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde netty_adamache » 24 Aug 2010, 22:41

anul acesta cei de la Dunarea de Jos ,cred ca au si ei ceva asemanator, ..........
netty_adamache
 
Mesaje: 3
Membru din: 05 Ian 2008, 00:51

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde costi_52 » 24 Aug 2010, 23:26

Aceasta este lista completă a Facultăţilor de Ştiinţe ale Educaţiei.
Fişiere ataşate
Facultati PIPP.pdf
(562.07 KiB) Descărcat de 295 ori
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde felixmunteanu » 25 Aug 2010, 21:24

Pentru Carmen Creanga:
Curaj! Eu, cand am inceput PIPP la zi, acum 3 ani aveam clasa a IV-a, cu ore mai multe decat la clasa I, cu concursuri si olimpiade(am avut si rezultate), faceam naveta in anul I cu 2 trenuri la 40km,am avut frecventa de cca 90%, fiul meu era in clasa I, fetita intr-a IV-a, ajungeam seara la 7:30 si ... au trecut toate, iar prefixul meu e aproape 5. Acum m-am inscris si la master si.... va trece si asta, iar sufixul va fi 9, daca va fi sanatate. :P
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde carmencreanga » 25 Aug 2010, 21:30

felixmunteanu scrie:Pentru Carmen Creanga:
Curaj! Eu, cand am inceput PIPP la zi, acum 3 ani aveam clasa a IV-a, cu ore mai multe decat la clasa I, cu concursuri si olimpiade(am avut si rezultate), faceam naveta in anul I cu 2 trenuri la 40km,am avut frecventa de cca 90%, fiul meu era in clasa I, fetita intr-a IV-a, ajungeam seara la 7:30 si ... au trecut toate, iar prefixul meu e aproape 5. Acum m-am inscris si la master si.... va trece si asta, iar sufixul va fi 9, daca va fi sanatate. :P

Multumesc!
Sunteti o draguta!
Offf, stiti ca fiecare inceput e greu, dar....uneori foarte necesar!
Felicitari ptr TOT ce ati reusit!
Multi ani impliniti (profesional, personal) si MULTA SANATATE!
"Un om adevarat face binele fara a se gandi la urmari." (G. Calinescu)
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde lumiandrei_2005 » 25 Aug 2010, 23:51

Nu va fie teama,dragi colege, cu prefix ca al meu!
Am terminat si eu anul acesta si am luat licenta cu nota maxima si...se cunoaste la buget!
Fetele tinere? Le dam cursurile(ele chiuleau),le ajutam la seminarii si colocvii si tot nu pricepeau(ma refer la cele care nu lucrau in invatamant)si nemultumite ...nu mai vorbesc...
Profesorii va vor aprecia pt ca le puteti da multe sfaturi si sa vorbiti din experienta voastra
Eu va doresc un an bun si cu multe reusite!
lumiandrei_2005
 
Mesaje: 645
Membru din: 30 Mar 2007, 07:23

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde blagavioleta2008 » 26 Aug 2010, 08:43

eeeeeeeeeeeeeeee, asa da incurajare! multi dintre noi nu au urmat facultatea la timp pentru ca au intervenit diferite motive, care mai de care mai obiective...dar cel mai acut a fost motivul material. eu consider ca anii multi petrecuti la catedra, muncind pentru calificative obiective, constituie o temelie solida pentru studentia care ne asteapta. sigur ca sunt emotii...una e sa fii tanar si sa nu stii, sa astepti sa inveti...si alta e sa fii in varsta, cu parul alb si sa o "balbai" din cauza emotiilor. afland si pe altii in aceeasi situatie parca mai prinzi curaj...ce/o fi o fi...intri in joc, trebuie sa joci si cred ca putina "distractie" nu ne strica!
blagavioleta2008
 
Mesaje: 215
Membru din: 01 Mai 2009, 22:20

Re: Cursuri Facultatea de Științe ale Educației

Mesajde carmencreanga » 26 Aug 2010, 09:55

blagavioleta2008 scrie:afland si pe altii in aceeasi situatie parca mai prinzi curaj...ce/o fi o fi...intri in joc, trebuie sa joci si cred ca putina "distractie" nu ne strica!

Super tareeeeeee! :)
"Un om adevarat face binele fara a se gandi la urmari." (G. Calinescu)
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Următorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori