VACANTA cadrelor didactice

Mesajde aalliinnaa » 25 Iun 2007, 12:32

elenadumitrachi scrie:Felicitari, Alina, pentru munca titanica din ultimii ani!
Concediu placut!
Elena


Multumesc frumos, d-na Elena!
Un concediu de vis va doresc si eu dvs.
Avatar utilizator
aalliinnaa
 
Mesaje: 594
Membru din: 28 Mai 2004, 17:15
Localitate: Suceava

Mesajde elenadumitrachi » 27 Iun 2007, 21:32

Cu placere, Alina !
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Re: VACANTA cadrelor didactice

Mesajde efodorean » 28 Iun 2007, 12:09

marmar scrie:Cum isi organizeaza invatatorii vacanta? Eu spre exemplu scriu, scriu si iarasi scriu, dar Dumneavoastra?


Eu mi-am luat vacanta de la scris ( pentru putin timp ) si am cutreierat cateva zone ale tarii. Am poposit in judetul Bistrita-Nasaud ( Manastirea Salva, localitatea Runcu-Salvei, orasul Nasaud), apoi in Capiatal ( unde am avut de rezolvat cateva probleme administrative ). Am fost pentru cateva ore in Vrancea, mai exact la Focsani ( un oras bijuterie.Mi-a placut! ). Trecand prin judetul Buzau ,am vezut prapadul pe care-l face canicula. La intorcere am respirat aerul proaspat al Bucegilor.
Am gasit Clujul la fel de curat si verde cum l-am lasat. Cu cat cutreier mai mult tara imi indragesc tot mai mult locurile natale si multumesc lui Dumnezeu ca m-am nascut in aceasta zona.
Acum ma pregatesc sa plec spre Manastirea Sihastria, unde voi sarbatori Sf.Petru si Pavel.
Ultima oară modificat de efodorean pe 28 Iun 2007, 16:26, modificat 1 dată în total.
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Re: VACANTA cadrelor didactice

Mesajde marianus » 28 Iun 2007, 14:24

efodorean scrie:
marmar scrie:Cum isi organizeaza invatatorii vacanta? Eu spre exemplu scriu, scriu si iarasi scriu, dar Dumneavoastra?


Eu mi-am luat vacanta de la scris ( pentru putin timp ) si am cutreierat cateva zone ale tarii. Am poposit in judetul Bistrita-Nasaud ( Manastirea Salva, localitatea Runcu-Salvei, orasul Nasaud), apoi in Capiatal ( unde am avut de rezolvat cateva probleme administrative ). Am fost pentru cateva ore in Vrancea, mai exact la Focsani ( un oras bijuterie.Mi-a placut! ). Trecand prin judetul Buzau ,am vezut prapadul pe care-l face canicula. La intorcere am respirat aerul proaspat al Bucegilor.
Am gasit Clujul la fel de curat si verde cum l-am lasat. Cu cat cutreier mai mult tara imi indragesc tot mai mult locurile natale si multumesc lui Dumnezeu ca m-am nascut in aceasta zona.
Acum ma pregatesc sa plec spre Manastirea Sihastria, unde voi sarbatorii Sf.Petru si Pavel.


Frumos si foarte interesant periplul dumneavoastra prin tara!

Insa , va adresez o intrebare : pe cand si in capitala culturala a Europei , in "frumosul Sibiu" ? :wink:

Sunt convins ca si aici veti descoperi lucruri frumoase si va v-a fascina!... :o

Al dumneavoastra coleg de breasla,
si care va admira pentru "fotogenitatea" :D pozelor domniei dumneavostra,
inv.Nistor Marian
Avatar utilizator
marianus
 
Mesaje: 107
Membru din: 01 Mai 2007, 22:44
Localitate: SIBIU

Mesajde efodorean » 28 Iun 2007, 14:47

Multumesc pentru aprecieri la adresa "fotogenitate".Invat in fiecare zi cate ceva,asta ca sa nu simt greutatea anilor si a singuratatii.

Cat despre Sibiu, am vizitat de nenumarate ori orasul.Am postat cateva fotografii si din zona aceea.

Si, pentru ca avem timp de "taclale"- cel mai drag loc ,din imprejurimile Sibiului , imi este localitatea Cisnadioara, unde am petrecut multe vacante de vara .
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde aalliinnaa » 28 Iun 2007, 16:18

Si noi, grupul de studente din Suceava, vom trece prin Sibiu, la intorcere din M-tii Apuseni (luni sau marti, parca).

Cred ca m-am molipsit de la dvs, d-na Fodorean, de a cutreiera tara noastra in lung si-n lat. Eu nu am reusit sa ajung inca, in multe locuri, dar ghidata de povestirile dvs. imi voi propune noi teluri de atins.

Anul acesta, dupa 4 ani consecutivi, am decis sa las "oleacutica" marea - pe care o iubesc la nebunie (sunt peste :lol: ) - si sa ma avant si spre alte locuri... dupa Apuseni va urma Delta si poate Bucegii...
...cine mai stie unde ma mai duc :?: :?: :?: ;
Avatar utilizator
aalliinnaa
 
Mesaje: 594
Membru din: 28 Mai 2004, 17:15
Localitate: Suceava

Mesajde efodorean » 28 Iun 2007, 16:26

:lol: Ma bucur ca te-ai molipsit de la mine...Dupa un an greu,pe care le-ai parcurs cu succes ( FELICITARI!!!), meriti o vacanta cu locuri noi.

Si eu mai am multe locuri de vizitat...

Sper ca vacanta sa-ti daruiasca clipe placute!
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde aalliinnaa » 28 Iun 2007, 16:48

Va multumesc din suflet...va pup!
Va astept si din alte drumetii..poate imi dati idei :)
Avatar utilizator
aalliinnaa
 
Mesaje: 594
Membru din: 28 Mai 2004, 17:15
Localitate: Suceava

Mesajde leu » 29 Iun 2007, 00:28

Ma bucur sa aud ca va plac toate zonele tarii ! Avem o tara frumoasa nu-i asa?Si eu am parcurs anul trect 1400km vizitand toata Moldova cu frumoasele ei manastiri.Anul acesta am planificat 800 km incepand cu :Cluj,Dej,Rohia,Baia-Mare,Sighetul-Marmatiei,Sapanta,NegrstiOas,Moisei,Ocna-Sugatag,Barsana,Ieud,Borsa si imprejurimile fiecarei localitati amintite.N-am uitat Manastirea Dragomiresti,Casa memoriala Cosbuc.Sper sa prindem timp frumos si sa ne simtim bine!Concediu placut tuturor!
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori