uniforme

uniforme

Mesajde doroteea » 10 Sep 2006, 20:07

Buna!Am si eu o mare rugaminte.Urmeaza sa iau clasa I si am o mare dilema:sa le pretind sau nu uniforma boboceilor mei.Astept raspunsul dumneavoastra si eventual sugestii pentru o posibila uniforma.Va multumesc mult
doroteea
 
Mesaje: 22
Membru din: 16 Aug 2005, 16:29

Mesajde iordan_doralina » 11 Sep 2006, 14:21

Parerea mea este ca uniforma este buna.
Eu am tot clasa I. Familiile din care provin au venituri modeste.
Chiar parintii au propus uniforma pentru ca le este mai usor- nu mai au probleme de genul "cu ce-mi imbrac copilul azi?"
Uniformele alese seamana cu costumase "de oras":fetitele au fuste plisate si veste in carouri in nuante de grena si verde negru pe fond bej, iar baietii au aceleasi veste si pantaloni verde negru. Au ales o stofa buna, sanatoasa, iar pretul a fost de 45 lei, deci acceptabil.
Din punctul meu de vedere, un copil in uniforma simte ca a trecut in alta etapa, este responsabilizat, simte ca este altceva...
Iar pentru mine... in clasa I, clasa care ne solicita mult, este linistitor sa ai o imagine "uniforma" a clasei.
iordan_doralina
 
Mesaje: 15
Membru din: 23 Ian 2006, 17:08

Mesajde daiana » 11 Sep 2006, 16:02

Eu voi cere parerea parintilor.
daiana
 
Mesaje: 594
Membru din: 22 Ian 2006, 23:16

Mesajde albinutza » 12 Sep 2006, 19:18

eu sunt pentru uniforme...indiferent cum dar sa stie ca acele haine le imbraca la scoala.m-am cam saturat de pretentiile unora care spun ca nu sunt lasati sa se exprime...la clasele mici copii habar n-au ca-s in uniforma sau nu(oricum trebuie sa se imbrace cu ce la spune mama) iar parintii ar trebui sa inteleaga-e doar spre binele lor!financiar,oricum ar calcula,tot mai ieftin ies cu uniforma!de care si cum...asta e alegerea lor daca nu exista o uniforma a scolii!
albinutza
 
Mesaje: 75
Membru din: 21 Mar 2005, 19:44
Localitate: oradea

Mesajde grigore_geta » 13 Sep 2006, 22:41

Cu uniforme!
Daca vrei, poti institui o uniforma personalizata: Eu asa am, dar am facut-o prin clasa a III-a, cand erau deja un colectiv unit, iar cele vechi, obisnuite nu le mai placeau. Am vazut niste modele dragute si prin pozele de pe didactic, parca la doamna Fodorean.
grigore_geta
 
Mesaje: 118
Membru din: 02 Ian 2006, 22:31


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori