treapta de vechime

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

Re: treapta de vechime

Mesajde Teodora1951 » 24 Noi 2016, 14:56

Buna ziua. Sunt bibliotecar scolar si in noiembrie am facut 1 an de cand sunt pe acest post cu incadrarea de bibliotecar debutant S. Vroiam sa stiu daca dupa 1 an vechime pot sa trec pe in categorie superioara respectiv BIBLIOTECAR GR III S.
Teodora1951
 
Mesaje: 1
Membru din: 21 Mai 2014, 19:15

Re: treapta de vechime

Mesajde diananicola68 » 11 Dec 2016, 22:15

Buna seara,

Am 48 de ani si nu reusesc sa imi mai gasesc un job in domeniul economic, in care am activat. Daca as urma o a doua facultate, de limbi straine, as dori sa stiu cu ce salariu voi fi incadrata in invatamant (dupa absolvirea primilor 3 ani de facultate) si daca vechimea de 23 de ani ca si economist, va fi luata in calcul la intrarea in invatamant.

Va multumesc.

Diana Nicola
diananicola68
 
Mesaje: 1
Membru din: 03 Dec 2014, 21:51

Re: treapta de vechime

Mesajde sportiv » 12 Dec 2016, 00:20

În învățământ veți lucra ca debutant până la trecerea ex. de definitivat! Vechimea în muncă se ia în calcul la sporul de vechime , care este în grila de încadrare, acum!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Anterior

Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator