Teste initiale la toate clasele ?

Teste initiale la toate clasele ?

Mesajde deea_crys16 » 24 Sep 2010, 12:44

daca intr-o scoala sunt trei clase de a treia A, B si C, este obligatoriu sa se dea acelasi test initial si in acelasi interval. va multumesc mult
deea_crys16
 
Mesaje: 10
Membru din: 19 Aug 2009, 20:23

Re: teste initiale

Mesajde ela67 » 24 Sep 2010, 13:14

De ce sa fie obligatoriu? Cine ma poate obliga sa gandesc ca si colega mea sau ea sa gandeasca la fel ca mine? Eventual doar daca l-am conceput impreuna sau daca este mai bun decat al meu, dar care sa mi se potriveasca nivelului clasei mele. Eu stiu ce am predat, eu stiu ce trebuie sa evaluez la clasa mea. E in interesul meu sa-mi testez elevii pentru a sti cum sa-mi planific materia, ce au uitat peste vacanta... De ce trebuie la aceeasi ora? Eu consider asta un stres. "Toate clasele la aceeasi ora dau testul." Testul nu trebuie sa fie ceva stresant pentru ca nu-si mai atinge scopul dorit. Parerea mea.
ela67
 
Mesaje: 3139
Membru din: 30 Oct 2008, 19:46

Re: teste initiale

Mesajde sportiv » 24 Sep 2010, 20:12

Din curiozitate as pune o intrebare:Cam care credeti dumneavoastra,stimati colegi forumisti,ca ar fi procentul de aplicare a testelor initiale :D ? :oops:
(Mai am intrebari dar,deocamdata,atat!) :roll:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: teste initiale

Mesajde ela67 » 24 Sep 2010, 20:18

sportiv scrie:Din curiozitate as pune o intrebare:Cam care credeti dumneavoastra,stimati colegi forumisti,ca ar fi procentul de aplicare a testelor initiale :D ? :oops:
(Mai am intrebari dar,deocamdata,atat!) :roll:


Cu siguranta aveti si raspunsuri.... :D
Parerea mea 100%. :wink:
ela67
 
Mesaje: 3139
Membru din: 30 Oct 2008, 19:46


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori