suplinire

suplinire

Mesajde ady30 » 29 Ian 2009, 19:42

Lucrez ca educatoare de doi ani si as vrea sa stiu cum pot sa ma calific. Am terminat Faculatea de Drept si nu as vrea sa urmez alta facultate ,sa o i-au de la capat cu examene ( adica Credis am inteles ca este singura).Asa ca ajutor!!!
ady30
 
Mesaje: 1
Membru din: 24 Iun 2008, 21:30

Mesajde teo2rina » 02 Feb 2009, 16:55

problema e ca, ar trebui sa urmati cursurile universitatii mentionate, cu toate ca nu se face si gramatica, din cate stiu eu. pacat, v-ar mai trebui putin exercitiu...


sa o i-au de la capat
teo2rina
 
Mesaje: 3
Membru din: 15 Apr 2007, 15:45

Mesajde emil » 02 Feb 2009, 19:11

teo2rina scrie:problema e ca, ar trebui sa urmati cursurile universitatii mentionate, cu toate ca nu se face si gramatica, din cate stiu eu. pacat, v-ar mai trebui putin exercitiu...


sa o i-au de la capat

Intervin si eu off topic
Eu cred ca ambele persoane au nevoie de ceva corectii gramaticale. Râde ciob de oala sparta...cam asa suna un proverb. Va recomand insistent sa va cenzurati bine modul de scriere pentru ca sunteti educatori, iar dvs. mai dati si ...lectii la altii!

Va multumesc de atentie,
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde andreea_muntean » 02 Feb 2009, 22:34

emil scrie:
teo2rina scrie:problema e ca, ar trebui sa urmati cursurile universitatii mentionate, cu toate ca nu se face si gramatica, din cate stiu eu. pacat, v-ar mai trebui putin exercitiu...


sa o i-au de la capat

Intervin si eu off topic
Eu cred ca ambele persoane au nevoie de ceva corectii gramaticale. Râde ciob de oala sparta...cam asa suna un proverb. Va recomand insistent sa va cenzurati bine modul de scriere pentru ca sunteti educatori, iar dvs. mai dati si ...lectii la altii!

Va multumesc de atentie,


Mai ales dvs , dle Onea !!! "...lectii la altii ! Adica " altora "!! Cred ca asta ati dorit sa scrieti !
andreea_muntean
 
Mesaje: 440
Membru din: 08 Feb 2007, 01:19

Mesajde emil » 04 Feb 2009, 00:49

Stimata doamna andreea_muntean

Retransmit avertismentul pe care l-ati mai primit!
V-am blocat un topic pentru limbaj de ... cartier.
Sper sa nu va blochez si accesul pe Forum.

Va multumesc, daca veti interveni acolo unde trebuie!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde andreea_muntean » 04 Feb 2009, 12:19

emil scrie:Stimata doamna andreea_muntean

Retransmit avertismentul pe care l-ati mai primit!
V-am blocat un topic pentru limbaj de ... cartier.
Sper sa nu va blochez si accesul pe Forum.

Va multumesc, daca veti interveni acolo unde trebuie!


Va deranjeaza ca am nuantat greselile dvs?
andreea_muntean
 
Mesaje: 440
Membru din: 08 Feb 2007, 01:19

Mesajde alinutza2006_gr » 04 Feb 2009, 12:39

M-AR INTERESA SI PE MINE CUM O SA FIU PLATITA DUPA FACULTATEA STIINTELE EDUCATIEI IN INVATAMANTUL SCOLAR SI PRESCOLAR.MENTIONEZ CA AM LA BAZA LICEUL PEDAGOGIC SI LUCREZ CA SUPLINITOR CALIFICAT LA O GRADINITA.
alinutza2006_gr
 
Mesaje: 1
Membru din: 08 Ian 2009, 01:37

Mesajde andreea_muntean » 04 Feb 2009, 12:43

alinutza2006_gr scrie:M-AR INTERESA SI PE MINE CUM O SA FIU PLATITA DUPA FACULTATEA STIINTELE EDUCATIEI IN INVATAMANTUL SCOLAR SI PRESCOLAR.MENTIONEZ CA AM LA BAZA LICEUL PEDAGOGIC SI LUCREZ CA SUPLINITOR CALIFICAT LA O GRADINITA.


Veti fi incadrata ca profesor in invatamantul prescolar .

Numai bine !
andreea_muntean
 
Mesaje: 440
Membru din: 08 Feb 2007, 01:19

Mesajde felixmunteanu » 04 Feb 2009, 13:12

Cu rezerva ca, deocamdata, titulatura "profesor pt inv primar/prescolar " nu e inclusa in nomenclatorul de functii. Se foloseste termenul "institutor I".
Asa e la noi: termini geografia cu 3 ani si esti profesor, dar pentru 3 ani de stiinte ale educatiei esti institutor. Asta se traduce matematic prin 3>3. In Romania se poate.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori