Sugestie cercetare lucrare de grad

Sugestie cercetare lucrare de grad

Mesajde cornelia_strungaru » 15 Aug 2011, 05:21

Buna dimineata!Dragi colegi, va mai cer ajutorul inca o data, mi s-a spus ca trecerea de la Scop la Obiective, la partea de cercetare a lucrarii este facuta brusc, dar sincer n-am nici cea mai mica ideie cum sa o atenuez, de aceea va rog pe sa-mi da-ti cateva sugestii, cred ca m-au lasat "ideile creatoare":
. "Obiectivele cercetǎrii şi ipoteza cercetării
Scopul urmǎrit în cercetarea de faţǎ constǎ în reliefarea eficienţei promovării metodelor activ-participative în predarea-învăţarea matematicii la clasele I-IV.
Trecere bruscă de la scop la obiective!!!!!!
Obiectivele propuse în realizarea acestui studiu cvasiexperimental sunt:
O1- identificarea celor mai eficiente strategii didactice utilizate în predarea- învǎţarea matematicii la ciclul primar;
O2- stabilirea relaţiei dintre strategiile didactice folosite şi performanţele elevilor la disciplina matematicǎ. "
Multumesc din suflet pt cea mai mica sclipire.
cornelia_strungaru
 
Mesaje: 33
Membru din: 27 Mar 2011, 10:29

Re: Sugestie cercetare lucrare de grad

Mesajde felixmunteanu » 15 Aug 2011, 14:30

În mod normal se formulează scopul, iar apoi obiectivele pur şi simplu, fără nicio trecere. Ce trecere vrea îndrumătorul, nu ştiu. Trebuia să îţi explice.
Ceea ce ştiu, însă, foarte bine e că nu se scrie nici "ideie" şi nici "să-mi da-ţi".
Cred că, înainte de a elabora o lucrare de specialitate, e important să ne punem la punct ortografia.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Re: Sugestie cercetare lucrare de grad

Mesajde cornelia_strungaru » 15 Aug 2011, 18:32

Multumesc, dl munteanufelix,de atentionare.....................!!
cornelia_strungaru
 
Mesaje: 33
Membru din: 27 Mar 2011, 10:29


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori