Subiecte admitere PIPP Baia Mare

Subiecte admitere PIPP Baia Mare

Mesajde Carmen_91 » 18 Iun 2015, 20:08

Buna, nu stiu daca postez unde trebuie , sunt noua pe forum, dar as avea niste intrebari. Eu sunt din Baia Mare, si de cativa ani s-a infiintat in cadrul UTCN sectia de Stiinte ale educatiei, aici la Baia Mare. Anul acesta as vrea sa ma inscriu la sectia de PIPP, dar admiterea se face pe baza de 50%Bac, 50% probe de aptitudini, din care: Dicţie 10p, dictare 10p., aptitudini pedagogice 20p, aptitudini muzicale 10p. Eu am facut tot la UTCN 3 ani de litere-romana engleza dar am avut niste probleme si nu am putut termina. Acum vreau sa fac facultatea de PIPP pentru ca oricum mi-ar placea mai mult sa lucrez cu copii mai mici. Problema este ca eu nu prea am ureche muzicala, imi place muzica,dar la cantat sunt cam bota. Cineva din anii anteriori mi-a spus cu greu ca a avut de recitat ceva poezie, si la muzica a mers cu cantecel pregatit de acasa si in plus a pus-o sa bata ritmul dupa cum batea profesorul din palme si sa cante dupa el in nu stiu ce gama. As vrea sa aflu si de la altii care au trecut prin astfel de probe ce anume au avut ei de facut, si eventual de unde m-as putea pregati putin pentru proba asta, din ce carti, sau daca ar fi cazul sa vorbesc cu ceva prof de muzica sa iau cateva ore sa imi explice una alta. Sper sa ma puteti ajuta, multumesc
Carmen_91
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Mai 2012, 21:19

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori