step by step

step by step

Mesajde rozypet64 » 22 Sep 2008, 21:47

As dori sa particip la cursuri de formare in alternativa Step by step. Unde se organizeaza? Trebuie sa ai vreo recomandare din partea inspectorului de specialitate? Care sunt pasii pe care trebuie sa-i parcurgi. Doresc sa ma titularizez intr-o gradinita cu grupe step si nu pot sa fac acest lucru pana nu am aceste cursuri. :oops:
rozypet64
 
Mesaje: 27
Membru din: 05 Noi 2006, 00:21

Mesajde cori_cori » 23 Sep 2008, 11:40

Acum 2 ani am facut si eu cursul de step. De obicei se organizeaza in orase cu gradinite unde predomina stepul. Noi l`am facut in Satu Mare si pot sa spun ca au fost educatoare din judetele vecine MM, BH, CJ si chiar Alba.
Ca sa poti paticipa la curs trebuie sa ai acordul directoarei unitatii tale, si sa platescti cursul din buzunarul tau :?
cori_cori
 
Mesaje: 4
Membru din: 24 Noi 2005, 18:29

Mesajde clapa_valentina » 09 Oct 2008, 08:20

Si noi de la Zalau am facut cursurile tot la Satu - Mare.
Daca in bugetul gradinitei sunt prevazuti bani, poate suporta gradinita plata cursului. La noi primul modul l-am platit din buzunarul nostru (s-a desfasurat in vacanta intrasemestriala din noiembrie 2003), dar al doilea modul l-a platit gradinita pentru s-au alocat bani in buget (modulul II s-a desfasurat in martie anul urmator).
Deci....succes!
clapa_valentina
 
Mesaje: 240
Membru din: 29 Aug 2006, 18:19


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron