Spring Day 2006 !

Mesajde daneza2168 » 16 Mai 2006, 20:12

Multumesc pentru informatie .Cu siguranta la anul ma voi inscrie din timp.
daneza2168
 
Mesaje: 13
Membru din: 15 Sep 2005, 14:39

Mesajde cris_flor_m » 21 Sep 2006, 15:05

Aduc din nou in discutie acest topic, deoarece am o nelamurire legata de reinscrierea gradinitei si in acest an scolar in acest proiect.Deci,intrebarea mea este:in fiecare an trebuie reactualizata inscrierea gradinitelor in acest proiect sau este valabila inscrierea de anul trecut?Proiectul trebuie aprobat de ISJ ca oricare alt proiect?
cris_flor_m
 
Mesaje: 401
Membru din: 20 Ian 2006, 09:32

Mesajde catadeli35 » 21 Sep 2006, 20:11

Unde anume se fac inscrierile?Sunt si eu interesata de acest proiect.Nu vreau sa-l ratez.Multumesc.
:?:
catadeli35
 
Mesaje: 161
Membru din: 25 Oct 2005, 20:29

Spring Day 2007

Mesajde dddddd » 22 Sep 2006, 08:41

Ma bucur ca sunteti interesate de Spring Day si ca doriti sa participati la proiect in numar tot mai mare.
In fiecare an trebuie sa va inscrieti in proiect{unitatatea unde lucrati si un cadru didactic care va posta materialele}. Inscrierile se fac in momentul in care apare site-ul pentru anul respectiv, de obicei sfarsitul lunii octombrie, inceputul lunii noiembrie.
Promit sa va anut imediat ce incep inscrierile! Detalii aveti in ultimul numar al revistei Invatamantul prescolar.nr.3/4-2006
Va doresc un an scolar plin de realizari!
dddddd
 
Mesaje: 259
Membru din: 28 Oct 2005, 10:27
Localitate: Alba Iulia

Mesajde catadeli35 » 22 Sep 2006, 22:01

Va multumesc frumos!Sunteti tare amabila.
catadeli35
 
Mesaje: 161
Membru din: 25 Oct 2005, 20:29

Mesajde gica_ionescu » 09 Noi 2006, 23:22

Au inceput inscrierile? Aveti vesti? O adresa pe net aveti pt noi?
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Spring Day 2007!

Mesajde dddddd » 09 Noi 2006, 23:34

Spring Day 2007 va continua sub deviza "50 de ani impreuna" si va marca a 50-a aniversare a Tratatului de la Roma.
Inscrieri nu se fac inca deoarece nu s-a creat site-ul pentru 2007, probabil pana la sfarsitul lunii noiembrie va fi pus la dispozitia noastra.
dddddd
 
Mesaje: 259
Membru din: 28 Oct 2005, 10:27
Localitate: Alba Iulia

Mesajde rux » 10 Noi 2006, 11:24

DOAMNA DOINA, O COLEGA DE LA GRADINITA MEA S-A INSCRIS IN ACEST PROGRAM SI DIRECTOAREA NOSTRA S-A SUPARAT FOARTE TARE.ACUM S-A INSCRIS SI DIRECTOAREA DAR NOUA INCA NU NE-A COMUNICAT DACA PUTEM SA O FACEM.SI SUNT CONVINSA CA DACA M-AS INSCRIE MI-AS FACE VIATA GREA.
CE MA SFATUITI SA FAC?
VA MULRUMESC
rux
 
Mesaje: 28
Membru din: 07 Noi 2006, 00:16

Mesajde emese_d » 10 Noi 2006, 12:11

Stiam ca se inscrie INSTITUTIA, nu fiecare clasa/grupa/cadru didactic separat! Lasati-o pe directoarea voastra coordonator de proiect, dar sa redacteze in final si raportul in engleza sau franceza, tot ea sa urmareasca informatiile de pe site, iar voi va puteti organiza activitatile dedicate Spring Day asa cum le doriti, desigur dupa ce ea le va aproba...

Dar CUM s-au inscris colega si directoarea ta, daca nu exista inca site-ul pentru 2007??? :shock:
emese_d
 
Mesaje: 273
Membru din: 03 Feb 2006, 22:43
Localitate: Brasov

Mesajde dddddd » 10 Noi 2006, 15:23

rux scrie:DOAMNA DOINA, O COLEGA DE LA GRADINITA MEA S-A INSCRIS IN ACEST PROGRAM SI DIRECTOAREA NOSTRA S-A SUPARAT FOARTE TARE.ACUM S-A INSCRIS SI DIRECTOAREA DAR NOUA INCA NU NE-A COMUNICAT DACA PUTEM SA O FACEM.SI SUNT CONVINSA CA DACA M-AS INSCRIE MI-AS FACE VIATA GREA.
CE MA SFATUITI SA FAC?
VA MULRUMESC

Probabil s-a inscris in site-ul vechi{cand s-au facut inscrierile, pentru ca acum nu se putea inscrie} si multe cadre cred ca daca te-ai inscris odata nu mai este necesar sa te inscrii, dar nu este adevarat, trebuie sa te inscrii in fiecare an. Trebuie sa se inscrie un singur cadru didactic, care insereaza materialele de la toate grupele, iar in fiecare material trebuie sa specifice gradinita, grupa de copii si numele educatoarei sau a educatoarelor care au desfasurat activitatea. Important este nu cel care se logheaza in site ci cel care lucreaza cu copiii si aunta activitatea.
dddddd
 
Mesaje: 259
Membru din: 28 Oct 2005, 10:27
Localitate: Alba Iulia

Primavara europeana 2007

Mesajde dddddd » 07 Feb 2007, 19:53

Primăvara europeană 2007

Am promis ca atunci cand voi avea primele informatii despre Primavara europeana va anunt! Pana acum am aflat mesajul care-l public acum:

Perioada: 26/03/07 > 09/05/07
Locul: Şcoli din întreaga Europă
Ţara: Toate statele membre ale UE şi ţările candidate
Participanţi: Şcoli, funcţionari ai UE, personalităţi şi experţi de la nivel naţional şi regional
Organizator: Comisia Europeană, cu cooperarea instituţiilor şi organismelor UE
Informaţii suplimentare:
http://www.springday2006.org/

Primăvara europeană este o iniţiativă menită să stimuleze dezbaterea, discuţiile şi reflecţia în rândul tinerilor între 7 şi 17 ani privind principiile, realizările şi viitorul UE.Manifestarea din acest an va avea ca temă centrală "A 50-a aniversare a semnării Tratatului de la Roma".
Primăvara europeană este un prilej unic pentru tineri de a se informa cu privire la temele europene şi de a-şi face auzită vocea, împărtăşind experţilor şi personalităţilor UE propria viziune despre Europa.
În şcolile din întreaga Europă vor fi organizate o serie de manifestări, cum ar fi dezbateri şi întâlniri cu experţi (personalităţi ale UE, autorităţi locale etc.), dezbateri on-line, discuţii on-line între elevi din regiuni şi ţări diferite, zile dedicate Europei, târguri europene etc. Şcolile sunt invitate să participe în orice manieră pe care o consideră potrivită şi în limita resurselor de care dispun.
Pe lângă o serie de resurse pedagogice, site-ul va pune la dispoziţia profesorilor şi studenţilor idei şi sugestii privind organizarea de manifestări în şcolile lor.

Program
Urmează să fie confirmat.

Cine poate participa?
Primăvara europeană este o manifestare destinată gradinitelor,şcolilor primare şi gimnaziilor.

Informatii:
http://europa.eu/50/types/conference/index_ro.htm {este si in limba romana!!!!!!!!}
dddddd
 
Mesaje: 259
Membru din: 28 Oct 2005, 10:27
Localitate: Alba Iulia

Mesajde anairam » 07 Feb 2007, 21:04

Multumesc ( multumim) Dorina pentru informatie, chiar ma gandeam zilele trecute ca am ratat acest proiect, stiind din anii trecuti ca toamna se faceau inscrierile "In fiecare an, incepand cu luna octombrie / noiembrie se fac inscrieri in Proiect "....desi am grupa mijlocie :?: mi-ar placea sa particip si eu....sa vedem.
Mult succes tuturor celor care se vor inscrie !
anairam
 
Mesaje: 51
Membru din: 14 Mar 2006, 11:18

Mesajde pistol_mada » 07 Feb 2007, 21:16

eu trebuie sa ma inscriu neapatar..multumim mult pt informatii :wink:
Avatar utilizator
pistol_mada
 
Mesaje: 327
Membru din: 06 Iul 2006, 00:53

Mesajde pistol_mada » 07 Feb 2007, 21:22

nu gasesc unde ma pot inscrie pe site sau poate sunt eu obosita la oara asta :roll:
Avatar utilizator
pistol_mada
 
Mesaje: 327
Membru din: 06 Iul 2006, 00:53

Mesajde cojocaru » 07 Feb 2007, 22:04

In acest an sper să reuşesc să mă înscriu în manifestările sprigday.Anul trecut, chiar dacă nu am fost înscrisă, am desfăşurat multe acţiuni, am organizat expozitii, am colaborat cu un grup de liceeni care participau la Stafeta Europei şi până la urmă a fost f. bine. Deşi nu mă aşteptam şi nici nu era acesta scopul, presa locală a popularizat iniţiativa mea. Chiar dacă nu reuşiţi să vă înscrieţi ,sfatul meu e să desfăşuraţi acţiuni frumoase, pînă la urmă vor fi observate şi apreciate .
cojocaru
 
Mesaje: 1945
Membru din: 05 Feb 2007, 13:28
Localitate: Botosani

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori