simpozion international ,,Traditii si obiceiuri locale"

simpozion international ,,Traditii si obiceiuri locale"

Mesajde ghebanliliana » 11 Oct 2007, 13:54

Scoala Gen. ,,I.D.Sirbu"-Petrila va invita sa participati la simpozionul international ,,Traditii si obiceiuri locale"

REGULAMENT DE ORGANIZARE ?I DESF??URARE A SIMPOZIONULUI

? Sectiunile simpozionului

o Sec?iunea I. Referate

o Sec?iunea II. Proiecte
o Sec?iunea III.Proiecte de lec?ie


DETALII ORGANIZATORICE
a. Înscrierea participan?ilor: (pân? la data de 20 X 2007) se va face telefonic
(0724591763-Gheban Liliana; Inst.Furdui Mihaela 0752 945 078) sau
e-mail : simpozionpetrila@yahoo.com, specificând sec?iune la care participa?i , titlul lucr?rii ?i dac? opta?i pentru publicarea lucr?rii.
b. Depunerea lucr?rilor : pana la data de 25 X 2007, in format electronic pe adresa: simpozionpetrila@yahoo.com . Se va avea in vedere, specificarea adresei corecte a expeditorului, num?rului de telefon ?i a adresei de e-mail unde poate fi contactat . Se va ata?ate o copie a mandatului po?tal de expediere a banilor .
c. Redactarea lucr?rilor: ( lucrarea proriu-zisa si rezumatul) se va face pe format A4, pe o singura parte, la un rând, cu margini egale de 20 mm (text aliniat “justified”) cu caractere romane?ti, titlul va fi scris cu majuscule (Times New Roman 14 Bold), centrat; la doua rânduri de titlu se va scrie profesia, numele prenumele autorului si institu?ia (Times New Roman 12), bibliografia se va consemna la sfâr?itul lucr?rii.
NOTA: Num?rul de pagini al lucr?rii nu este limitat, prezentarea se va rezuma la 5 minute, iar rezumatul (partea destinata public?rii) va fi de maximum 2 pagini.
d. Taxa de participare de 25 RON include costul mapei, protocolul si organizarea, nu si costul car?ii si va fi trimis prin mandat postal la adresa : Costin Mirela; Sc.Gen I.D Sirbu-Petrila, str T.Vladimrescu Nr 3 loc Petrila, jud.Hunedoara,cod 335800(specifica?i pentru Simpozionul Interna?ional ,,Tradi?ii ?i obiceiuri locale), pana la data de 20.10.2007.
ghebanliliana
 
Mesaje: 52
Membru din: 07 Sep 2004, 23:23

Mesajde luroxa » 11 Oct 2007, 16:22

Care este costul cartii? Cand se trimit banii pentru ea?
luroxa
 
Mesaje: 22
Membru din: 06 Ian 2007, 23:20

Mesajde ghebanliliana » 11 Oct 2007, 21:43

Vrem sa scoatem un CD cu ISBN-
ghebanliliana
 
Mesaje: 52
Membru din: 07 Sep 2004, 23:23

Mesajde miharal » 23 Oct 2007, 10:39

Eu m-am inscris la sectiunea ,,Proiecte didactice". Va rog sa-mi spuneti daca trebuie trimise doar proiecte didactice la activitatile sustinute in cadrul unor parteneriate pe aceasta tema sau trebuie atasate si comentarii referitoare la proiectele trimise.
Nu inteleg ce rezumat trebuie facut la aceste proiecte...
miharal
 
Mesaje: 12
Membru din: 05 Aug 2007, 15:59

Mesajde ghebanliliana » 23 Oct 2007, 15:05

Daca v-ati inscris la sectiunea proiecte ,acestea se refera la proiectul in sine la care veti trimite si proiectul pe scurt (descriere), iar sectiunea proiecte de lectie va include proiectul de lectie care se refera la lectii desfasurate fie in cadrul parteneriatelor, fie la diverse discipline(Lb.romana, Ed.Tehnologica,Ed.Plastica etc).
ghebanliliana
 
Mesaje: 52
Membru din: 07 Sep 2004, 23:23

Mesajde miharal » 19 Noi 2007, 16:26

:?: As dori sa stiu cand are loc acest simpozion. Am trimis si eu un material dar...nu mai stiu nimic.
miharal
 
Mesaje: 12
Membru din: 05 Aug 2007, 15:59

Mesajde ghebanliliana » 19 Noi 2007, 17:01

simpozionul a avut loc pe 2 noiembrie.
O sa primiti diplomele saptamana aceasta sau cel tarziu saptamana viitoare.
ghebanliliana
 
Mesaje: 52
Membru din: 07 Sep 2004, 23:23


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron