serbare

serbare

Mesajde lenu » 17 Noi 2006, 19:41

Buna! Ma bucur ca am reusit sa intru si eu pe forum! Va citesc de ceva vreme si am vazut ca aici pot gasi raspunsul la ceea ce ma intereseaza. Am grupa mijlocie si am inceput sa caut, ca si voi, repertoriul pentru serbare. As avea mare nevoie de sceneta religioasa, dar care sa fie de nivelul lor, mai usurica.
lenu
 
Mesaje: 44
Membru din: 09 Noi 2006, 10:56

Mesajde lyu » 18 Noi 2006, 19:56

Există 2 volume de Îndrumător elemente de educaţie religioasă pentru învăţământul preşcolar unde găseşti mai multe scenete pt. Crăciun. Eu le am dar cum facem?Sî scriu este f. mult poate să ţi le dictezi dacă ai skype sau yahoo Lyu
lyu
 
Mesaje: 22
Membru din: 21 Feb 2006, 20:47
Localitate: CS

serbare

Mesajde lenu » 20 Noi 2006, 09:41

Multumesc ca mi-ai raspuns! Cred ca mai usor ar fi sa-mi dai data aparitiei si editura. As putea sa ma descurc mai bine.Sau unde se gaseste.Multumesc inca o data si mii de scuze ca nu am intrat la mai repede pe forum!
lenu
 
Mesaje: 44
Membru din: 09 Noi 2006, 10:56

raspuns

Mesajde glilianaviorica » 06 Dec 2006, 00:36

Credeti- ma! este asa de usor sa "creezi" serbari daca iti spui ca este asa. Copiii stiu povesti! incercati sa faceti scurte dramatizari din povestile pe care le stiu. Sigur le va placea! Eu am facut asa ceva la gr mare chiar de Craciun sau 8 Martie...ca un prim act al serbarii. A fost super! Desigur, am avut costume adecvate. Am pus la diverse o astfel de serbare, pe care am intitulat-o "in lumea povestilor" merita sa incercati, e f usor de realizat! succes daca doriti sa incercati!
glilianaviorica
 
Mesaje: 162
Membru din: 02 Dec 2006, 15:49


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori