serbare de CRACIUN

serbare de CRACIUN

Mesajde irinaturnea » 16 Noi 2008, 21:51

MA ENERVEAZA DEJA SERBARILE CLASICE CU POEZII SI CANTECELE
irinaturnea
 
Mesaje: 5
Membru din: 12 Aug 2008, 20:56

Mesajde catalisa » 17 Noi 2008, 01:36

De acord! Dar daca chiar doriti ceva nou de ce nu incercati sa faceti chiar dumneavoastra un program asa cum va doriti? Eu m-am sfatuit cu colegele si anul acesta il vom astepta pe Mos fara sa-i cantam colinde si sa-i spunem poezii. In timp ce de pe hol se vor auzi incet colinde-de la un cd player- fiecare copil ii va confectiona ceva Mosului, ce va dori fiecare: desene, colaje, picturi, etc si acesta va reprezenta cadoul lor pentru Mos.Asta am considerat noi ca ar fi mai interesant!Puteti incerca de asemenea o sezatoare sau pur si simplu o sceneta despre cum il asteapta copiii pe Mos Craciun in jurul bradului... si uite asa imi vin o multime de idei, dar ma opresc aici in speranta ca nu v-am suparat si am fost cumva de ajutor.Idei cred ca avem din plin fiecare trebuie doar sa le aplicam cum stim mai bine in functie de copiii care ii avem.Spor la lucru si serbare frumoasa!
catalisa
 
Mesaje: 169
Membru din: 02 Aug 2008, 12:33

serbare de craciun

Mesajde mimira » 17 Noi 2008, 19:04

daca aveti copii mai mari si nu se sperie ,mosul este prezent toata serbarea;de obicei la grupa mica mosul vine la sfarsit.
mimira
 
Mesaje: 14
Membru din: 16 Sep 2007, 16:38

multumesc pt sugestii .

Mesajde irinaturnea » 19 Noi 2008, 22:27

vravrajitoarea cerea copiilor cateceva in schimbul mosului(o poezie un cantec 0sau pur si simplu le punea intrebari .A iesit foarte bine.P na la final vrajitoarea a devenit buna datorita copiilor si l-a adus pe mos craciun.COPIII NU M-AU RECUNOSCUT
irinaturnea
 
Mesaje: 5
Membru din: 12 Aug 2008, 20:56


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori