Scoala Gimnaziala nr. 2 "Stefan cel Mare" Piscu- Galati

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Scoala Gimnaziala nr. 2 "Stefan cel Mare" Piscu- Galati

Mesajde nada » 12 Aug 2007, 23:13

Se pare ca activitatea Albumul meu foto se bucura de un mare suces perintre elevii scolii noastre. Fiecare doreste sa fie cunoscut de elevii din celelalte scoli participante sa e-Vacanta.
Avem noi albume foto
http://www.didactic.ro/files/19/familiamea.ppt
http://www.didactic.ro/files/19/amintiri.ppt
http://www.didactic.ro/files/19/impreunacuceidragi.ppt
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Mesajde leu » 13 Aug 2007, 09:35

Felicitari copiiilor si voua dascalilor! Ati realizat materiale foarte frumoase si ne-ati dat posibilitatea sa va cunoastem.Succes!
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Scoala Gimnaziala nr. 2 "Stefan cel Mare" Piscu- Galati

Mesajde nada » 13 Aug 2007, 22:28

Primele creatii realizate in cadrul activitatii Micul scriitor le puteti citi la http://www.didactic.ro/files/1/miculscriitor.zip
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

elena_7pitesti

Mesajde elena_7pitesti » 15 Aug 2007, 18:21

Draga Iordanita, esti un cadru didactic destoinic, ai lucrat impreuna cu elevi tai o multime de materiale care ne-au surprins.
Felicitari si mult succes in continuare.
Multumesc penrtu aprecierile aduse elevei Stanescu Catalina.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Mesajde laurentziu_roshu » 15 Aug 2007, 20:26

Felicitari pentru numeroasele albume foto reusite, ca si pentru celelalte materiale ! :!:
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Scoala Gimnaziala nr. 2 "Stefan cel Mare" Piscu- Galati

Mesajde nada » 16 Aug 2007, 20:48

Multumesc pentru aprecieri Elena insa intreaga echipa a scolii a muncit din greu. Alaturi de mine trebuie sa se bucure de aprecieri si colegii mei.
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Mesajde leu » 17 Aug 2007, 09:13

Am privit impreuna cu elevii pagina scolii voastre si am fost incantati de prezentare.Minunat! Mult succes in continuare!
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Scoala Gimnaziala nr. 2 "Stefan cel Mare" Piscu- Galati

Mesajde nada » 17 Aug 2007, 23:03

Ieri, 16 august si azi, 17 august 2007 elevii scolii noastre au participat la primele lor conferinte web. Chiar daca au participat doar cativa dintre ei pentru ca avem putine calculatoare, chiar daca ceilalti au urmarit doar cu atentie firul conversatiilor, cele doua conferinte au fost o experienta deosebita pentru toti.
Multumim doamnei prof. Daniela Valdut de la Scoala "Colonel Constantin Langa" Miroslava Iasi pentru sansa pe care ne-a oferit-o.
Prima conferinta "Netiquette" a avut ca tema eticheta pe net. Elevii au avut la dispozitie un material pe care l-au studiat iar in timpul conferintei au tras concluziile si au decis completarea materialului cu exemple concrete. Am stabilit pentru 24 august o noua conferitnta pe aceeasi tema in care elevii isi vor prezenta propriile concluzii.
Astazi, domnul profesor Eduard Tara de la Scoala "Colonel Constantin Langa" Miroslava Iasi ne-a intodus in atmosfera minunata a artei Origami. Am aflat multe lucruri interesante despre acest subiect fascinant. Copiii chiar s-au hotarat sa exerseze ceea ce stiau depre Origami si chiar sa invete lucruri noi.
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Mesajde camy_csc » 18 Aug 2007, 18:59

Felicitări celor care şi-au pus şi în vacanţă timpul, energia şi răbdarea în slujba elevilor. Se pare că rezultatele obţinute vă răsplătesc pe deplin eforturile şi vă încarcă bateriile pentru anul şcolar ce îşi apropie începutul.
Spor la muncă în continuare.
camy_csc
 
Mesaje: 53
Membru din: 26 Mai 2005, 21:43

Mesajde unicu » 21 Aug 2007, 23:43

Multumim mult pentru materialele primite.
Foarte interesante.
Succes in continuare si multe bucurii in putina vacanta cata ne-a mai ramas!
Cu prietenie, Nicu si Mihaela
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

Mesajde mihaela_j65 » 22 Aug 2007, 11:38

Va rugam sa intrati pe site-ul realizat de noi, partenerii dv. din Halaucesti. Acest site este dedicat in exclusivitate proiectului E-Vacanta.
Asteptam parerile si propunerile dumneavoastra.
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

Scoala Gimnaziala nr. 2 "Stefan cel Mare" Piscu- Galati

Mesajde nada » 25 Aug 2007, 13:22

In saptamana care tocmai s-a incheiat am cunoscut on line elevii din Scoala "Sfanta Varvara" Aninoasa - Hunedoara. Sunt copii minunati, mandri de orasul in care traiesc indrumati de doamna director Didina Botgros.
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Scoala Gimnaziala nr. 2 "Stefan cel Mare" Piscu- Galati

Mesajde nada » 25 Aug 2007, 13:22

In saptamana care tocmai s-a incheiat am cunoscut on line elevii din Scoala "Sfanta Varvara" Aninoasa - Hunedoara. Sunt copii minunati, mandri de orasul in care traiesc indrumati de doamna director Didina Botgros.
"Ca sa fii dascalul altora, trebuie sa fi fost tu insuti ucenic multa vreme" proverb latin

http://scoli.didactic.ro/scoala_gimnazi ... are_piscu/
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Mesajde nadiagrozavu » 26 Aug 2007, 10:58

Felicitari elevilor si indrumatorilor pentru toate materialele realizate. Sunteti o echipa puternica.
Va rugam sa vedeti si alte materiale realizate de elevii de la Halaucesti.
http://www.didactic.ro/index.php?cid=di ... uri&type=6
nadiagrozavu
 
Mesaje: 5
Membru din: 24 Aug 2007, 18:28

Mesajde arcris » 29 Aug 2007, 12:12

:)
Felicitari pentru materiale!
Ne-a facut placere parteneriatul cu scoala voastra,am avut de invatat unii de la altii!
Va dorim succes in continuare!
arcris
 
Mesaje: 18
Membru din: 26 Iul 2007, 13:59

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori