Schimb de posturi

Schimb de posturi

Mesajde LenutaPopRosca » 07 Sep 2010, 16:14

buna ziua...sunt titulara la o gradinita cu program prelungit si detasata la o gradinita cu program normal la cativa km de domiciliu,nu e distanta enorma dar totusi e naveta.in comuna de unde sunt eu este titulara o doamna din orasul unde predau eu;se poate face in luna oct un schimb de posturi?mentionez ca amndoua suntem titulare si suntem de acord...doar ca schimbul ar fi posibil doar in luna oct din cauza concediului doamnei?ast rasp si sfaturi!va multumesc si va doresc bafta multa si rabdare in noul an scolar.
LenutaPopRosca
 
Mesaje: 23
Membru din: 21 Mar 2009, 21:46

Re: intrebare

Mesajde emil » 07 Sep 2010, 16:39

Imi pare rău că nu răspund şi sunt nevoit sa va atrag atentia să respectaţi sintaxa limbii române! In afara de politeţe si respect, condiţia dvs. de educator va obligă sa scrieţi corect.

Vă multumesc de înţelegere!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: intrebare

Mesajde LenutaPopRosca » 07 Sep 2010, 17:33

nu cred că sunt singura de pe forum care scrie fără diacrtice...şi nu văd de ce apare la dvs. atâta răutate. o zi plăcută!
LenutaPopRosca
 
Mesaje: 23
Membru din: 21 Mar 2009, 21:46

Re: intrebare

Mesajde emil » 07 Sep 2010, 17:55

lenutacristina21 scrie:nu cred că sunt singura de pe forum care scrie fără diacrtice...şi nu văd de ce apare la dvs. atâta răutate. o zi plăcută!

Nu este vorba de diacritice. Stiti ce este sintaxa? Continuati cu impertinenta sa nu o respectati, desi va numiti educator. Ganditi-va ca pot citi aici parintii copiilor pe care ii ...educati.
Nu este rautate! Nu va place adevarul? Didactic.ro este un portal serios si nu un "chat" de adolescenti...
Va rog sa va conformati
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: intrebare

Mesajde LenutaPopRosca » 07 Sep 2010, 18:38

Regret ca nu recitesc si nu corectez eventualele greseli! Toti gresim!!! Nu trebuie sa fiti atat de egoist,unii chiar avem nevoie de sfaturi urgente!!!!E vb de rautate,deoarece aveam nevoie de raspunsuri si sfaturi,nu critici....sunt inca la inceput si nu cunosc toate miscarile posibile in invatamant!
LenutaPopRosca
 
Mesaje: 23
Membru din: 21 Mar 2009, 21:46

Re: intrebare

Mesajde emil » 07 Sep 2010, 18:42

lenutacristina21 scrie:Regret ca nu recitesc si nu corectez eventualele greseli! Toti gresim!!! Nu trebuie sa fiti atat de egoist,unii chiar avem nevoie de sfaturi urgente!!!!E vb de rautate,deoarece aveam nevoie de raspunsuri si sfaturi,nu critici....sunt inca la inceput si nu cunosc toate miscarile posibile in invatamant!

Raspunsul sau comentariul dvs. este evident fals sau prefacut, se vede de la distanta. Va rog sa respectati sintaxa limbii romane, nu va faceti ca nu intelegeti sau ca nu va...corectati!
Aviz tuturor celor care fac un titlu de "modern"(cool) scriind asa cum se vede aici...
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: intrebare

Mesajde LenutaPopRosca » 07 Sep 2010, 19:01

Un titlu de....."mdern" ??????????Credeti ce doriti!!!!Daca va deranjeaza atat de mult nu mai cititi mesajele!!!!!!!Comentariul meu nu a fost deloc fals!Sunt oameni cu probleme care au nevoie de sfaturi,daca la dvs totul e roz aveti timp sa cautati toate "greselile". Mesajul se intelegea,chiar daca nu am respectat eu sintaxa limbii romane!
LenutaPopRosca
 
Mesaje: 23
Membru din: 21 Mar 2009, 21:46

Re: intrebare

Mesajde emil » 07 Sep 2010, 19:24

lenutacristina21 scrie:Un titlu de....."mdern" ??????????Credeti ce doriti!!!!Daca va deranjeaza atat de mult nu mai cititi mesajele!!!!!!!Comentariul meu nu a fost deloc fals!Sunt oameni cu probleme care au nevoie de sfaturi,daca la dvs totul e roz aveti timp sa cautati toate "greselile". Mesajul se intelegea,chiar daca nu am respectat eu sintaxa limbii romane!

Este evident ca nu ati inteles. Cu limba romana corecta trebuia sa veniti de acasa, nu sa cereti sfaturi pentru aceasta...
Si continuati sa credeti ca a scrie fara respectarea sintaxei este corect, dupa cum rezulta din ultima fraza.Chiar si multele semne de exclamare si intrebare dovedesc ca nu stiti bine sa scrieti romaneste... Nu caut greselile ci va oblig sa scrieti corect romaneste. Daca nu va plac regulile acestui portal, incercati in alta parte, acolo unde vi se tolearaza orice...
Cu aceasta am inchis discutia pe acest topic.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Schimb de posturi

Mesajde kaela » 19 Sep 2010, 08:36

Si totusi, sa raspundem doamnei, ca despre asta era vorba. Trebuie sa vorbiti cu inspectorul de specialitate si cu cel de personal. ei ca pot da toate lamuririle.
kaela
 
Mesaje: 26
Membru din: 19 Sep 2010, 08:24


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori