RUGAMINTE

RUGAMINTE

Mesajde calliope » 28 Oct 2008, 20:42

Buna tuturor!
Am inteles ca la unele gradinite din tara deja se lucreaza dupa noul Curriculum(incepe si la noi!)si exista un nou Caiet in care se noteaza....Marea mea rugaminte ar fi pentru colegele care deja au acest Caiet....as dori sa-l cumpar si eu...va rog sa-mi spuneti de unde poate fi cumparat.
Va multumesc anticipat!
calliope
 
Mesaje: 52
Membru din: 18 Oct 2006, 08:43

Mesajde anna2 » 28 Oct 2008, 20:57

Draga mea,a aparut ordinul .....,de unde aflam ca de la 1 septembrie lucram toata lumea dupa noul curriculum.In ce priveste caietul,anul acesta scriem pe ce avem .Anul urmator vom avea ceva... :D
anna2
 
Mesaje: 7
Membru din: 01 Aug 2007, 22:52

Mesajde motu » 28 Oct 2008, 21:31

Cauta la editura Diana -Pitesti.Noi,cele din Bucuresti ,de acolo ni le-am procurat.Nu suntem,in totalitate,multumite de ele,dar sunt in concordanta cu noua programa. http://www.edituradiana.ro/
motu
 
Mesaje: 49
Membru din: 07 Mar 2007, 09:45

Mesajde calliope » 28 Oct 2008, 22:41

Multumesc mult Motu.Acest Caiet de la aceasta editura este singurul conceput dupa noua programa sau or fi si alte Caiete alternative??
Oricum noi incepem de anul acesta sa lucram dupa noul Curriculum("ordin" de la Inspectorat)ca sa ne obisnuim :shock: ,sa fim pregatiti pentru anul viitor scolar.
Multumesc Motu inca o data.
calliope
 
Mesaje: 52
Membru din: 18 Oct 2006, 08:43

Mesajde lumyangy » 30 Oct 2008, 20:03

Buna sera tuturor. Din cele citite am constatat ca unele colege lucreaza mai demult dupa noul curriculum. Din pacate deabea azi ni s-a facut si noua instruirea. Sincer nu am inteles prea bine. Vin cu marea rugaminte sa ma ajutati sa inteleg cum trebuie sa arate planificarea pe o saptamana. Noi trebuie sa lucram pe caietele pe care le avem dar nu conteaza liniatura ca o refacem important este cum trebuie sa scriem planificarea. Daca cineva ma poate ajuta la subtema Animale domestice . Va multumesc foarte mult
lumyangy
 
Mesaje: 2
Membru din: 01 Oct 2008, 18:25


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron