RUGĂMINTE

RUGĂMINTE

Mesajde luciansimona » 08 Sep 2007, 17:29

ÎN PRIMUL RÂND VREAU SĂ VĂ SPUN CĂ SUNT NOUà ÎN BREASLĂ ŞI DE ACEEA AM O ÎNTREBARE : ,, PROGRAMA LA ISTORIE LICEU CLASELE I-XII ESTE CEA DIN 2004 , NU :?: TOATE MANUALELE CARE LE-AM GĂSIT LA ŞCOALĂ LA CLASELE IX-XII SUNT EDITATE PÂNà ÎN ANUL 2004 ŞI NU COINCID NICICUM CU PROGRAMA :shock: . POATE CINEVA PREDĂ LA LICEU ŞI ARE MANUALELE ŞI MĂ AJUTĂ ŞI PE MINE SĂ-MI TRIMITĂ UN MAIL SAU UN RĂSPUNS LA RUGĂMINTEA DUPĂ CARE MANUALE SE PREDĂ DUPĂ PROGRAMĂ : MANUAL CLASA , EDITURA , AUTORII ŞI ANUL APARIŢIEI .
VĂ MULŢUMESC ANTICIPAT. :idea:
luciansimona
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Iul 2007, 17:56

Mesajde aelianus » 11 Sep 2007, 13:24

Draga Simona,

Vrei sa spui ca esti profesoara? Doamne ce rau a ajuns profesia asta! Dupa ce ca nu poti sa formulezi coerent o intrebare mai faci si grave greseli gramaticale. Corect se spune: "MANUALELE PE CARE LE-AM GASIT..."

Inca ceva:
Ai facut o facultate si ai nevoie de manuale? Acolo nu ai invatat nimic? Nu ai nici carti de istorie scrise de istorici ca Giurescu, Alex Mihai Stoenescu, Neagu Djuvara... ?

Te rog trezeste-te!
aelianus
 
Mesaje: 18
Membru din: 16 Feb 2007, 12:33

Mesajde laurentziu_roshu » 11 Sep 2007, 16:35

aelianus , noi suntem utilizatori vechi ai "didactic", sa nu-i certĂŁm asa pe noi veniti ! :roll: Cum suntem pe post de "gazde" pe forumul sau situl didactic e si de datoria noastra sa-i intâmpinam cu un WELCOME pe noii veniti in cancelaria virtuala (ca intr-o cancelarie reala) 8) Despre manuale nu zic decât :twisted: ca sunt multe manuale alternative(câte 3 la fiecare clasa). Se pot utiliza cu mult succes si lectiile computerizate de pe http://www.didactic.ro/materia-istorie-7 :!: pentru a realiza ore asistate de calculator, dar e necesar ca lectia sa fie instalata pe calculatoare din timp, in ora sa fie deconectat internetul :twisted: , iar profesorul sa explice fiecare aspect al lectiei, calculatorul fiind util doar pentru un suport vizual(copii sa "vada" evenimentele :shock: ) Rezultatul depinde oricum de modul in care profesorul isi organizeaza ora, si nu de manual, care, uneori poate avea calitate discutabila :twisted: :twisted: . O ora bine facuta va depasi manualul ! :idea:
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde luciansimona » 24 Sep 2007, 20:15

aelianus scrie:Draga Simona,

Vrei sa spui ca esti profesoara? Doamne ce rau a ajuns profesia asta! Dupa ce ca nu poti sa formulezi coerent o intrebare mai faci si grave greseli gramaticale. Corect se spune: "MANUALELE PE CARE LE-AM GASIT..."

Inca ceva:
Ai facut o facultate si ai nevoie de manuale? Acolo nu ai invatat nimic? Nu ai nici carti de istorie scrise de istorici ca Giurescu, Alex Mihai Stoenescu, Neagu Djuvara... ?

Te rog trezeste-te!


AELIANUS MI SE PARE MIE SAU TU E?TI CAM AERIAN , :wink: , VAI M? MINUNEZ CE ,, DE?TEP?I" SUNT UNII COLEGI . ORICUM S? ?TII C? PE FORUMUL EDU . RO . COLEGII NU SUNT CA TINE . PA . :shock:
luciansimona
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Iul 2007, 17:56

Mesajde luciansimona » 24 Sep 2007, 20:17

aelianus scrie:Draga Simona,

Vrei sa spui ca esti profesoara? Doamne ce rau a ajuns profesia asta! Dupa ce ca nu poti sa formulezi coerent o intrebare mai faci si grave greseli gramaticale. Corect se spune: "MANUALELE PE CARE LE-AM GASIT..."

Inca ceva:
Ai facut o facultate si ai nevoie de manuale? Acolo nu ai invatat nimic? Nu ai nici carti de istorie scrise de istorici ca Giurescu, Alex Mihai Stoenescu, Neagu Djuvara... ?

Te rog trezeste-te!


AELIANUS MI SE PARE MIE SAU TU E?TI CAM AERIAN , :wink: , VAI M? MINUNEZ CE ,, DE?TEP?I" SUNT UNII COLEGI . ORICUM S? ?TII C? PE FORUMUL EDU . RO . COLEGII NU SUNT CA TINE . PA . :shock:
luciansimona
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Iul 2007, 17:56


Înapoi la Istorie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori