Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde dal31 » 23 Dec 2009, 19:22

Este incorect ceea ce faceti. Nu ma asteptam. V-am trimis taxa pe care am pus-o din banii mei; copiii meritau macar diploma de participare. Taxa pentru ce a fost? Sunt concursuri fara taxa care ofera macar diplome de participare. Sincera sa fiu ma incearca asa un sentiment... pe care din respect fata de mine nu il mai numesc. Va urez Sarbatori fericite!
dal31
 
Mesaje: 8
Membru din: 04 Apr 2008, 19:18

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde moonyk » 23 Dec 2009, 21:59

De acord cu doamnele de mai sus!... nu credeam ca poate fi posibil asa ceva...
moonyk
 
Mesaje: 12
Membru din: 22 Oct 2009, 19:04

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde mariro » 23 Dec 2009, 22:26

Am primit diplome prin posta, pe hartie de calitate, de la concursuri fara taxa. Imi exprim dezamagirea fata de felul in care ati organizat acest concurs cu taxa special pentru a trimite diplomele... sau pentru altceva???!!! :roll:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde rodicahritac » 24 Dec 2009, 19:09

Pentru ce am achitat cate 5 lei pentru fiecare lucrare?!?
rodicahritac
 
Mesaje: 81
Membru din: 10 Feb 2008, 14:13

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde miharuxi » 28 Dec 2009, 14:43

De ce ati cerut plic autoadresat si taxa de participare daca nu trimiteti diploma de participare ?
La ce au fost folositi banii nostri ?
Sper ca nu aveti de gand sa mai organizati ceva, sa mai prostiti si pe altii...
miharuxi
 
Mesaje: 3
Membru din: 03 Dec 2006, 19:35

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde dal31 » 28 Dec 2009, 14:48

Cred ca veti binevoi intr-o zi sa ne dati socoteala pentru banii nostri
dal31
 
Mesaje: 8
Membru din: 04 Apr 2008, 19:18

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde iuiu_flori » 28 Dec 2009, 15:58

Cred ca trebuie sa ne adresam inspectoratului scolar sa vedem cum se poate sa nu ne trimita diplome, sau macar adeverinte atata timp cat am platit. sau poate sunt in "alianta"si cu siguranta nu vom primi un raspuns.Cine stie ...Nu ne mai mira nimic. Eu insa o sa trimit un fax la Inspctorat la inceputul anului 2010.
iuiu_flori
 
Mesaje: 208
Membru din: 18 Iun 2007, 16:30

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde iuiu_flori » 28 Dec 2009, 16:00

Inspectorat, am gresit m-am grabit si sunt suparata cu privire la acest concurs.
iuiu_flori
 
Mesaje: 208
Membru din: 18 Iun 2007, 16:30

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde miharuxi » 28 Dec 2009, 21:42

Nu ar fi rau de facut o sesizare la ISJ, pentru ca nu e firesc asa ceva...sa iei banii oamenilor, sa promiti ceva si dupa aceea sa dai vina pe altcineva.
A existat un regulament, trebuia respectat, mai ales ca v-ati laudat ca este un proiect avizat de MECI, cu numarul 28802/30.03.2009.
Ma intreb daca cei de la minister stiu cum s-a incheiat proiectul dv., ba ma intreb daca nu ar fi bine sa fie si ei anuntati...
miharuxi
 
Mesaje: 3
Membru din: 03 Dec 2006, 19:35

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde idorinag » 02 Ian 2010, 15:47

De ce ne faceți sa pierdem și timpul dar în special banii noștri. Știți cât de greu este acum pentru fiecare cu criza financiara .Am nenorocul de a fi trimis 5 lucrări la "Miracolul iernii",am achitat suma de 25 lei,dar ieri am primit plicul înapoi. Pe când primesc și banii, pentru ca nu mi se pare corect sa fiu tratata ca un pungaș. De altădată când postați un astfel de concurs pe sait va rugam fiți serioși. Suntem cadre didactice și trebuie sa ne comportam ca atare, sa dam dovada de mai multa responsabilitate de mai mult discernământ .Aștept răspuns pe adresa de i-mail.Nu cred ca avem vreo vina ca nu am revenit zilnic la adresa concursului dv.
idorinag
 
Mesaje: 12
Membru din: 25 Sep 2009, 12:43

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde gaby_badea » 07 Ian 2010, 17:40

Dragi colegi,

Vă mulţumim că aţi apreciat iniţiativa noastră de a realiza concursuri de creaţie plastică, specifice anotimpurilor, în cadrul proiectului „Miracolul anotimpurilor” şi aţi ales să participaţi cu elevii la ele.
Din cauza unor deficienţe organizatorice, pe care ni le asumăm, începând cu sesiunea din iarnă acest proiect nu se mai derulează, iar materialele trimise din ţară vor fi primite ramburs de către cei care le-au trimis (deja au fost puse la poştă).
În privinţa concursului „Miracolul toamnei”, pentru participare nu se acordă diplome, conform hotărârii ISJ Argeş, ca urmare a numărului mare de participanţi, ci numai pentru premii şi menţiuni. Acestea vor fi primite prin poştă.
Vă mulţumim pentru înţelegere, vă dorim bucurii şi multe împliniri, pe care să vi le aducă anul 2010.
Cu preţuire, coordonatorii proiectului.
gaby_badea
 
Mesaje: 9
Membru din: 14 Sep 2009, 19:55

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde iuiu_flori » 07 Ian 2010, 18:07

Si atunci banii celor ce nu au castigat, ce ati facut cu ei? I-ati insusit personal. Cheltuielile erau pentru diplome. Sa va fie rusine....
iuiu_flori
 
Mesaje: 208
Membru din: 18 Iun 2007, 16:30

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde miharuxi » 08 Ian 2010, 17:09

Propun ca noi toti, cei pacaliti si furati sa ne unim si sa facem doua sesizari: una la ISJ si una la minister.
Cine este de acord, sa lase raspuns pe forum sau la stiri.
Eu oricum voi face aceste sesizari.
Am scos la imprimanta si borderourile de evaluare (in care apar toate lucrarile, nu numai cele premiate), in care nu apar multi din cei care au platit, am pastrat mandatul prin care dovedesc ca am platit si chitanta cu care dovedesc ca am trimis la timp desenele elevilor si voi face aceste reclamatii, pentru ca REFUZ ca fiu furata!
miharuxi
 
Mesaje: 3
Membru din: 03 Dec 2006, 19:35

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde mariro » 08 Ian 2010, 20:04

Eu nu am gasit borderouri in care au aparut toate lucrarile la clasele I-IV. Tu unde ai gasit??? E foarte urat ce se intampla.
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Re: Rezultatele Concursului National Miracolul Toamnei

Mesajde idorinag » 19 Ian 2010, 17:58

SA VA FIE RUȘINE.SUNTEM OARE MĂSCĂRICI SAU CADRE DIDACTICE.LA DUMNEAVOASTRĂ SUNT ANGAJAȚI ILUZIONIȘTI. MĂCAR BANII NOȘTRI VA AJUNG PENTRU PREMII DE MERIT PENTRU CADRELE DIN ȘCOALA 13?
idorinag
 
Mesaje: 12
Membru din: 25 Sep 2009, 12:43

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori