Rezultate Concurs Naţional "Trei Mari Scriitori" - Etapa III

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Rezultate Concurs Naţional "Trei Mari Scriitori" - Etapa III

Mesajde carmina_ariana » 07 Mar 2011, 12:57

Am citit, am analizat, am jurizat... Am fost incantati de creatiile elevilor dvs, indrumati cu seriozitate de cadre didactice bine pregatite. Talentul elevilor ne-a facut sa ne bucuram de fiecare data cand am citit lucrarile lor in proza, dedicate varstei copilariei. Eseurile, complexe, corect concepute, ne-au impresionat placut, fiind vizibila aici indicarea bibliografiei de catre profesori. Desenele inspirate de operele scrise de Creanga ne-au adus zambetul pe buze si ne-au facut sa ne intrebam cum de asemenea elevi talentati nu au ajuns inca niste nume mari de scriitori, pictori... Dar viitorul le va aduce cu siguranta binemeritate laude si impliniri.
La finalul acestui concurs national care ne-a solicitat pe toti, dar ne-a adus si multe beneficii, felicitam fiecare participant, fie elev, fie profesor, sperand ca impresia generala asupra concursului organizat de noi sa fie una pozitiva...
Cu speranta unei noi colaborari cat de curand,
Cu stima,
prof. Romana Sufana
Fişiere ataşate
REZULTATE CREANGA.doc
(55.5 KiB) Descărcat de 78 ori
carmina_ariana
 
Mesaje: 19
Membru din: 15 Dec 2009, 10:35

Re: Rezultate Concurs Naţional "Trei Mari Scriitori" - Etapa

Mesajde carmina_ariana » 10 Mar 2011, 15:47

Rectificam: Elevul Vieru Andrei Robert, cu premiul III la Desene - Liceu, este in clasa a XII-a.
carmina_ariana
 
Mesaje: 19
Membru din: 15 Dec 2009, 10:35

Re: Rezultate Concurs Naţional "Trei Mari Scriitori" - Etapa

Mesajde carmina_ariana » 10 Mar 2011, 15:48

Iar profesorul coordonator al elevei Benchis Diana Roxana, cu premiul I la Liceu - Eseu este prof. Inga Rusu.
Felicitari!
carmina_ariana
 
Mesaje: 19
Membru din: 15 Dec 2009, 10:35

Re: Rezultate Concurs Naţional "Trei Mari Scriitori" - Etapa

Mesajde carmina_ariana » 17 Mar 2011, 13:01

Diplomele de la a treia etapa au fost trimise. Asteptam confirmarea primirii lor.
Multumim tuturor colaboratorilor, cadrelor didactice si elevilor participanti!
Felicitari!
carmina_ariana
 
Mesaje: 19
Membru din: 15 Dec 2009, 10:35


Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori