Revista scolii

Revista scolii

Mesajde getachitu » 06 Mai 2007, 20:54

Am cerut deja ajutor pentru revista scolii la "Cafenea", dar nu mi-a raspuns nimeni, mai incerc si aici pentru ca am observat ca oamenii sunt mai saritori! :D
Am cam ramas in pana de idei si materiale pentru revista scolii, care trebuie sa apara lunar, in cadrul subproiectului scolii (din proiectul PIR).
Pe site sunt o multime de materiale pe care le-as putea folosi, dar vreau acordul autorilor.
Va rog mult, orice fel de material mi-ar fi util (care se adreseaza elevilor de I-VIII, parintilor sau comunitatii).
Nu e neaparat nevoie sa-mi trimiteti prin mail vreun material, sau sa-l faceti special! Puteti doar sa-mi spuneti ID-ul si ce material pot folosi din cele publicate de dv. pe acest site.

Sper din suflet ca rugamintea mea sa nu ramana fara raspuns si de data asta!
Avatar utilizator
getachitu
 
Mesaje: 2031
Membru din: 31 Oct 2006, 20:11

Revista scolii

Mesajde nada » 06 Mai 2007, 22:54

Materialele postate de mine le poti folosi. Eu am realizat cu cele pentru parinti o pagina a parintilor in revista scolii mele.
Mult succes!
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Mesajde getachitu » 06 Mai 2007, 22:59

Multumesc mult! Chiar am o rubrica adresata parintilor, asa ca materialele sunt bine venite. :D
Avatar utilizator
getachitu
 
Mesaje: 2031
Membru din: 31 Oct 2006, 20:11

Mesajde getachitu » 08 Mai 2007, 18:41

Multumesc celor doua doamne care mi-au raspuns. Am descoperit materiale interesante pe care le voi folosi (cu semnatura autorilor, evident!).
Sincer, ma asteptam la mai mult ajutor, dar ma multumesc si cu cat am primit.
... e doar o revista pentru copii, nu are ISSN...
Avatar utilizator
getachitu
 
Mesaje: 2031
Membru din: 31 Oct 2006, 20:11

Mesajde daiana » 08 Mai 2007, 22:25

Nu stiu daca este ceea ce cautati, dar puteti folosi unul dintre materialele mele. Il gasiti la rubrica diverse si are titlul Vreau sa stiu! Cum s-a nascut Pamantul?
daiana
 
Mesaje: 594
Membru din: 22 Ian 2006, 23:16

Mesajde getachitu » 08 Mai 2007, 22:39

E grozav! Intra perfect in rubrica ProNatura si prezinta informatii interesante pentru elevi si nu numai. Felicitari pentru toate materialele dv.
Multumesc pentru bunavointa!
Avatar utilizator
getachitu
 
Mesaje: 2031
Membru din: 31 Oct 2006, 20:11

Mesajde efodorean » 09 Mai 2007, 00:07

getachitu scrie:Multumesc celor doua doamne care mi-au raspuns. Am descoperit materiale interesante pe care le voi folosi (cu semnatura autorilor, evident!).
Sincer, ma asteptam la mai mult ajutor, dar ma multumesc si cu cat am primit.
... e doar o revista pentru copii, nu are ISSN...


Ma bucur ca am putut sa fiu de folos. :lol:

Numai bine!
Ecaterina Fodorean
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde getachitu » 11 Mai 2007, 16:36

Cand v-am deschis pagina am crezut ca mi-a cazut netul! :D Aveti atat de multe materiale! Am avut de unde alege, slava domnului!
Si nu aveam deloc materiale pentru cei mici, de la I-IV... Revista o fac cei de-a VII-a si a VIII-a, asa ca ii cam neglijasera pe cei mici. Cu ajutorul dv. vom baga si informatii interesante pentru ei.
Va multumesc inca o data!
Avatar utilizator
getachitu
 
Mesaje: 2031
Membru din: 31 Oct 2006, 20:11


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori