responsabil de comisie motodica

responsabil de comisie motodica

Mesajde livioara » 20 Apr 2007, 14:01

Ce calitati trebuie sa aiba responsabilul comisiei metodice a invatatorilor? Care sunt atributiile acestuia in scoala? Face parte automat din consiliul de administratie al scolii? Pe ce durata de timp poate functiona ca responsabil?
livioara
 
Mesaje: 168
Membru din: 04 Ian 2006, 23:32
Localitate: Brasov

Mesajde mimi_camp » 20 Apr 2007, 19:40

habar n-am, desi sunt sefa comisiei met de 4 ani. stiu ca am o treaba de facut si o fac:documente, planuri de munca, sedinte etc...e adevarat ca la noi nimeni nu a vrut sa fie sef, inclusiv eu. toate inv stiu ca nu e placut sa muncesti in plus, fara bani, asa ca ma ajuta si nu se eschiveaza niciodata. directoarea noastra e multumita de noi si ne da mereu drept exemplu.
mimi_camp
 
Mesaje: 89
Membru din: 13 Feb 2006, 19:42

Mesajde invatator » 20 Apr 2007, 20:57

In viitor se prevede sa fie platita aceasta ingrata responsabilitate, pe care unii o duc cu mare profesionalism si cinste la capat.
La noi in scoala, resp. com. metodice, pe discipline, intra in Cons. de Administratie.
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde domar » 21 Apr 2007, 09:13

La noi in judet a fost o sedinta in cadrul careia ni s-au distribuit o lista cu atributiile responsabilului comisiei metodice, printre alte informatii, de catre ISJ.Lasati-mi o adresa de e-mail si eu v-o trimit si dumneavoastra !
domar
 
Mesaje: 103
Membru din: 12 Mar 2006, 08:57

Mesajde gilda53 » 21 Apr 2007, 18:51

Consiliul de administratie s-a ales pe patru ani si responsabilul comisiei nu a fost ales.Ceea ce stiu este ca trebuie sa fie titular in scoala si poate fi schimbat in situatii deosebite.
Avatar utilizator
gilda53
 
Mesaje: 46
Membru din: 13 Ian 2007, 18:56

Mesajde mihd » 22 Apr 2007, 11:08

mihd
 
Mesaje: 7
Membru din: 31 Ian 2007, 20:03

Mesajde livioara » 22 Apr 2007, 22:24

domar scrie:La noi in judet a fost o sedinta in cadrul careia ni s-au distribuit o lista cu atributiile responsabilului comisiei metodice, printre alte informatii, de catre ISJ.Lasati-mi o adresa de e-mail si eu v-o trimit si dumneavoastra !

liviadob@yahoo.com insa cred ca poate fi postata aici pentru interesul general, pentru un schimb constructiv de idei. Sunt convinsa ca difera de la scoala la scoala aceste responsabilitati dar de la judet la judet. Interesante ar fi si criteriile de acordare a salariilor si gradatiilor de merit. Exista o metodologie pentru aceste criterii insa fiecare inspectorat isi stabileste punctajul, pune accent pe anumite aspecte, mai adauga unele criterii sau exclud altele. Multumesc de interes!
livioara
 
Mesaje: 168
Membru din: 04 Ian 2006, 23:32
Localitate: Brasov


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori