Repartizarea posturilor la nivel de unitate

Re: Repartizarea posturilor la nivel de unitate

Mesajde livia_t » 11 Mai 2010, 14:54

Tocmai asta este problema. Diferenta de punctaj dintre noi este mare. Eu am studii superioare, grade, sunt responsabila comisiei metodice, fac parte din consiliul de administratie al scolii, rezultate la nivel judetean, etc. Ea nu are nimic. Doar liceul si deful. Atunci mai merita sa faci ceva pentru scoala, sa te mai implici in tot felul de activitati? Ce rost mai are calitatea daca primeaza continuitatea?
livia_t
 
Mesaje: 7
Membru din: 08 Mai 2010, 06:51

Re: Repartizarea posturilor la nivel de unitate

Mesajde sportiv » 11 Mai 2010, 21:42

vali,
Orice director are dreptul sa monitorizeze :D De ce ne mai punem intrebari,,o lege si ,,n'' unitati scolare ,tot atatea ,,n'' interpretari, c-asa-i la noi! :idea:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Repartizarea posturilor la nivel de unitate

Mesajde valimatiuta » 12 Mai 2010, 18:22

M-ai impresionat, livia_t, e un caz aparte si cam asa trebuia sa te prezinti de la inceput. E scandalos, totusi!

Asa-i, sportivule, nu te contrazic deloc si nu inteleg ce director e acela care nu apreciaza valoarea, atata vreme cat colega de mai sus are asa un CV pe langa cel al colegei sale!!!!
Probabil eu sunt obisnuita cu mediul nostru scolar, unde exista o emulatie continua, intre dascali, prin fel de fel de activitati ce cresc prestigiul scolilor din comunitate. De aceea cred ca nici nu-mi puteam imagina o colega tanara cu nimic deosebit la activ!

Succes, Livia!
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: Repartizarea posturilor la nivel de unitate

Mesajde cristyna » 16 Mai 2010, 16:08

Va intreb, din curiozitate: ce scrie pe decizie? Sigur nu scrie scoala structura.
Directorul nu cred ca are voie sa faca mutarile cand vrea. Exista un calendar in metodologie.
"Să formezi o echipă este doar începutul, să rămâi împreună este progresul, să lucrezi împreună este succesul"

Henry Ford
Avatar utilizator
cristyna
 
Mesaje: 427
Membru din: 06 Apr 2005, 22:59
Localitate: Timisoara

Re: Repartizarea posturilor la nivel de unitate

Mesajde sportiv » 16 Mai 2010, 16:19

Ca orice ,,calendar",poate fi si ,,fatal"! :D (Scuze,fatalitatea acelui calendar inseamna ceva nepretuit!)
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Repartizarea posturilor la nivel de unitate

Mesajde livia_t » 19 Mai 2010, 15:15

Cristyna
M-aţi întrebat ce scria pe decizie. Bănuiesc că vă referiţi la decizia colegei. N-am văzut decizia , dar cred că este menţionată şcoala de centru, nu structura pe care a venit titulară. Din câte ştiu eu, aşa se dau mai nou deciziile. Iar mutarea se va face din toamnă. Acum doar mi-au fost comunicate intentiile (sa am timp să mă obişnuiesc cu ideea).
livia_t
 
Mesaje: 7
Membru din: 08 Mai 2010, 06:51

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori