Proiect online pentru invatamantul primar

Proiect online pentru invatamantul primar

Mesajde getaana » 13 Apr 2006, 19:09

Pentru a participa la acest proiect aveti nevoie de: bunavointa, daruirea de care dati dovada zilnic in munca la clasa,un aparat foto si bineinteles acces la internet.
Pentru detalii despre proiect si calendarul activitatilor intrati pe www.getaana.cabanova.ro
getaana
 
Mesaje: 27
Membru din: 10 Noi 2005, 00:40
Localitate: OLTENITA

Mesajde marinelabr » 13 Apr 2006, 19:32

Ma bucur de initiativa. Sunt Marinela Horvat institutor la Scoala cu cls. I-VIII nr. 22 Braila. Elevii mei de clasa I sunt bucurosi sa participe alaturi de voi. mail Marinela_partene@yahoo.fr pentru contact. tel. scolii 0239618101 la fel si fax. Astept confirmarea!
Poza trimit in cateva zile . Trebuie sa o micsorez sa o primeasca aici.
marinelabr
 
Mesaje: 70
Membru din: 17 Noi 2004, 01:19

Mesajde getaana » 07 Mai 2006, 22:55

Revin dupa cateva saptamani sa va anunt ca inscrierile s-au terminat. S-au inscris in proiect 73 de invatatori din 25 de judete. Site-ul a fost vizitat de peste 1500 de cadre didactice si au semnat in cartea de oaspeti aproximativ 60 inv. Lista inv inscrisi ,fotografiile colectivelor de elevi care participa la proiect si o statistica pe judete a inv. inscrisi in proiect le gasiti pe <www.getaana.cabanova.ro>.Tuturor participantilor le doresc mult succes!
Ana Gherghina
getaana
 
Mesaje: 27
Membru din: 10 Noi 2005, 00:40
Localitate: OLTENITA

Mesajde getaana » 03 Iul 2006, 21:36

S-a incheiat sesiunea de lucru pentru anotimpul vara. Lucrarile le puteti vedea daca intrati pe site-ul www.proiecteonline.org sau pe site-ul www.vara.cabanova.ro
Doresc tuturor o vacanta minunata!
Ana Gherghina
Fişiere ataşate
NECULAES MARIANA LIC. CALLATIS MANGALIA-CONSTANTA.jpg
getaana
 
Mesaje: 27
Membru din: 10 Noi 2005, 00:40
Localitate: OLTENITA

proiect online pentru invatamantul primar

Mesajde anahodoroaba » 04 Iul 2006, 18:51

Initiativa este formidabila!
Caracterul deschis al proiectului prin participarea unui numar mare de dascali si elevi din toate zonele tarii, prin oferta de vizualizare spre toti cei ce deschid un calculator, prin expunerea imaginii celor implicati in proiect, si, ceea ce este cel mai frumos -creatiile literare, plastice,artistice ale copiilor ne intaresc convingerea ca "mai sunt invatatori in Romania", ca inca se munceste frumos la noi.
Deschideti paginile proiectului ,si, cu rabdare, veti descoperi o lume minunata!
Ana Hodoroaba
anahodoroaba
 
Mesaje: 146
Membru din: 30 Dec 2004, 18:37
Localitate: Bacau

Mesajde dddddd » 19 Iul 2006, 19:16

Felicitari pentru proiect, o idee geniala ! De asemenea multe felicitari pentru cadrele didactice care s-au implicat in proiect si care, la randul lor ,au adus scolarii intr-un demers didactic educational .
dddddd
 
Mesaje: 259
Membru din: 28 Oct 2005, 10:27
Localitate: Alba Iulia

Mesajde 1967 » 23 Iul 2006, 16:08

Proiectul este cu adevarat....extraordinar. Ideea este geniala. Copiii au dat dovada de multa creativitate, ceea ce inseamna ca au fost condusi cu maiestrie de catre invatatorii lor.Sa vedem ce va urma. Oricum e de apreciat spiritul creativ al doamnei Geta.
1967
 
Mesaje: 109
Membru din: 07 Mai 2005, 13:06

Mesajde corpodean_sonia » 24 Iul 2006, 15:33

Felicitări pentru prima etapă a proiectului. Am remarcat câteva lucrări care impresionează prin creativitate şi modalitatea de realizare.
ÃŽmi pare rău că am ratat participarea la acest proiect, am trimis iniţial şi eu o fotografie cu (acum) foştii mei elevi şi am întrebat dacă este posibilă participarea cu viitorii mei elevi - clasa I - din toamnă. Din păcate nu am primit răspuns, poate din lipsa justificată de timp, poate din vina mea , fiind oarecum novice în ceea ce priveşte comunicarea pe internet, e posibil să nu fi trimis mesajele acolo unde era nevoie.
Oricum voi urmări subiectul şi voi privi cu plăcere "roadele" muncii colegilor mei.
corpodean_sonia
 
Mesaje: 45
Membru din: 09 Ian 2006, 20:52
Localitate: BAIA MARE

Mesajde getaana » 30 Iul 2006, 18:21

Multumesc pt. felicitari si incurajari .Sper intr-o colaborare viitoare (daca pe aceasta am ratat-o...)pentru ca am vazut ca la Galati exista o echipa "forte" de invatatori.
Geta Ana
getaana
 
Mesaje: 27
Membru din: 10 Noi 2005, 00:40
Localitate: OLTENITA

Mesajde corpodean_sonia » 30 Iul 2006, 22:51

MULŢUMESC ŞI EU PENTRU RĂSPUNS. SPER ÃŽNTR-O COLABORARE VIITOARE. NU ŞTIU EXACT CARE ERA LEGĂTURA CU GALAŢIUL, ÃŽNSĂ EU SUNT DIN BAIA MARE (MARAMUREŞ). CINE ŞTIE? POATE VOI AJUNGE ŞI LA GALAŢI ÃŽN VIITOR. VACANŢĂ PLĂCUTĂ !
corpodean_sonia
 
Mesaje: 45
Membru din: 09 Ian 2006, 20:52
Localitate: BAIA MARE

Mesajde getaana » 31 Iul 2006, 10:48

Imi cer scuze ca ti-am gresit locatia (...nu este trcuta in "profile"). Legatura cu Galati ..? Am vazut o lista cu cei inscrisi pt. intalnirea de la Izvorul Muresului si mi s-a parut ca esti trecuta in grupul celor de la Galati (care era cel mai numeros!).
Numai bine,
Geta Ana
getaana
 
Mesaje: 27
Membru din: 10 Noi 2005, 00:40
Localitate: OLTENITA

Mesajde getaana » 08 Oct 2006, 20:06

In cadrul proiectului online "Anotimpurile vazute prin ochi de copii" a inceput sesiunea de lucru pentru anotimpul toamna . Pentru detalii despre proiect si pentru editarea lucrarilor intrati pe site-ul: http://www.proiecteonline.org
Ana Gherghina
getaana
 
Mesaje: 27
Membru din: 10 Noi 2005, 00:40
Localitate: OLTENITA

Mesajde live » 08 Oct 2006, 21:54

foarte frumoase lucrări! abia acum am aflat de acest proiect online. mi se pare interesantă ideea. se supără cineva dacă mă inspir de acolo, preluând idei pentru lucrul la clasă? :oops: voi participa şi eu cu lucrări, dacă voi avea unele care să merite...
oricum, succes!
trăiesc, iar asta îmi ocupă toată viaţa...
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Concursul "eLearning Awards 2006"

Mesajde getaana » 29 Noi 2006, 21:57

Dragi colege,

In concursul "eLearning Awards 2006" s-au ales cele mai bune 100 proiecte educationale online din Europa si a fost intocmit TOP 100.
In „TOP 100â€
getaana
 
Mesaje: 27
Membru din: 10 Noi 2005, 00:40
Localitate: OLTENITA

Mesajde dddddd » 29 Noi 2006, 23:38

Felicitari pentru rezultate, le meritati din plin. Succes pe mai departe!
dddddd
 
Mesaje: 259
Membru din: 28 Oct 2005, 10:27
Localitate: Alba Iulia

Următorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 9 vizitatori