programa definitivat limba engleza

programa definitivat limba engleza

Mesajde nerida_trofin » 21 Apr 2006, 18:31

Dragi colegi, :?
as avea nevoie de programa pentru definitivat pentru limba engleza de anul acesta. Am cautat si pe edu.ro, si pe yahoo... si e cam ambiguu. Adica,... programa e aceeasi? V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta, intre timp...mai caut!!!
Va multumesc!
nerida_trofin
 
Mesaje: 9
Membru din: 22 Ian 2006, 18:38

Mesajde cristinasm » 25 Apr 2006, 19:16

Bună ziua.
Programa poate fi găsită la http://portal.edu.ro/index.php/articles/c1560/?letter=L.
Pentru definitivat este valabilă programa aprobată în 2000.
Cu drag,
Cristina
cristinasm
 
Mesaje: 14
Membru din: 28 Mar 2005, 16:01
Localitate: Satu Mare

Re: programa definitivat limba engleza

Mesajde profadengleza » 15 Oct 2006, 21:27

nerida_trofin scrie:Dragi colegi, :?
as avea nevoie de programa pentru definitivat pentru limba engleza de anul acesta. Am cautat si pe edu.ro, si pe yahoo... si e cam ambiguu. Adica,... programa e aceeasi? V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta, intre timp...mai caut!!!
Va multumesc!

Fiecare universitate are si o programa proprie chiar daca exista cea oficiala de care ar trebui sa tina cont toata lumea. Sfatul meu e sa ceri programa de la universitatea unde vrei sa dai examen pentru ca subiectele difera enorm de la o universitate la alta.Unele sunt de sinteza, altele sunt la obiect. Fa rost de subiectele de anul trecut de la universitatea ta si de programa si pregateste-te pe baza lor
[/quote]
vnn
profadengleza
 
Mesaje: 5
Membru din: 20 Sep 2006, 13:31


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori