PROFUNDA NEDREPTATE la I.S.J. Hunedoara

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

PROFUNDA NEDREPTATE la I.S.J. Hunedoara

Mesajde lazar_n » 25 Feb 2008, 20:59

I.S.J. Hunedoara refuza evaluarea unui dosar pentru Concursul Gradatia de merit 2008, autoevaluat la 2176 puncte, cu peste 250 file, ce contine: participari si rezultate la Competitii Internationale INFOMATRIX in anii 2004, 2005, 2006; editare revista "Comunicari didactice - Comunicari educationale"; Premii speciale la Concursuri Internationale si Simpozioane Nationale; participari multiple la Simpozioane nationale si internationale; publicari multiple de articole in domeniul educational; utilizator activ pe www.didactic.ro, etc. SOLICIT o Comisie din partea M.E.C.T. pentru a mi se face DREPTATE. Prof. Maria-Ana Lazar, Liceul de Informatica Petrosani[/b]
lazar_n
 
Mesaje: 4
Membru din: 11 Feb 2005, 23:45

Mesajde lumiandrei_2005 » 26 Feb 2008, 23:09

Ana, te rog sa nu te enervezi si sa faci contestatie pt ca ai acest drept!
Spune-mi ce continea adeverinta de la scoala(trebuie specificat ca din anul 2004 -2007 ai calificativul FB)
Daca adeverinta nu e buna o inlocuiesti
lumiandrei_2005
 
Mesaje: 645
Membru din: 30 Mar 2007, 07:23

Mesajde rosioru » 27 Feb 2008, 00:05

Si anul trecut au mai fost probleme cu evaluarea dosarelor de gradatii din cauza calificativelor...pentru ca nu s-a specificat CLAR in metodologie cum trebuie sa fie trecute.
Colegii in cauza au facut contestatie la ISJ si s-a rezolvat favorabil.

In cazul tau ISJ o sa-ti motiveze de ce ti-a fost respins dosarul...pentru moment stiu ca nu s-au afisat rezultatele. De ce nu-ti intrebi inspectorul de specialitate???

Cu aceasta motivatie (daca nu o consideri satisfacatoare) poti "merge" apoi mai sus la MECT.

Ia decizii intelepte!
...and justice for all
Avatar utilizator
rosioru
 
Mesaje: 305
Membru din: 06 Ian 2005, 17:17
Localitate: Constanta

Mesajde lazar_n » 27 Feb 2008, 19:15

In "adeverinta incompleta", erau specificati anii scolari: 2004-2005, 2005-2006, 2006-2007, cu calificativul FB.
Marti 26 feb., dupa ce problema mea a fost postata pe: www.edu.ro (forumul profesorilor, unde exista comentarii) si acest portal, ISJ HD a solicitat conducerii L.I. Petrosani, trimiterea prin fax a unei adeverinte "complete", adica si cu anul scolar 2003-2004. In plus, se cerea ca si originalul sa ajunga la ISJ HD pina a doua zi!?
Interesant pentru mine este faptul ca nici un membru al comisiei de evaluare sau vreun reprezentant al ISJ, nu-si spun punctul de vedere pe unul din cele 2 site-uri: www.edu.ro, www.didactic.ro. Au gresit ei, gresesc eu, au ei dreptate sau am eu? era bine venit un punct de vedere din partea lor.
Problema respingerii de la evaluare a dosarului, are radacini mai vechi. De aceea imi mentin solicitarea ca o comisie din partea M.E.C.T. sa cerceteze aceasta problema.
lazar_n
 
Mesaje: 4
Membru din: 11 Feb 2005, 23:45

Succes!

Mesajde antananariva » 28 Feb 2008, 10:47

lazar_n scrie: ISJ HD a solicitat conducerii L.I. Petrosani, trimiterea prin fax a unei adeverinte "complete", adica si cu anul scolar 2003-2004. In plus, se cerea ca si originalul sa ajunga la ISJ HD pina a doua zi!?

Inseamna ca problema adeverintei s-a rezolvat? Deci dosarul tau se va evalua?
E bine ca s-a autosesizat ISJ-ul. Succes!
antananariva
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Oct 2006, 23:00


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori