Procedurile

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

Procedurile

Mesajde 1957 » 20 Iul 2008, 16:23

Poate ma ajuta cineva cu procedurile cerute in acest raport (procedura de asigurare a serviciilor medicale de urgenta, procedura de asigurare a securitatii in scoala, procedura privind gestionarea situatiilor de criza, procedura de management al resurselor umane .....eu am numarat vreo 11).
"Fa-ti timp s-asculti la toate, din toate sa inveti,
Fa-ti timp sa dai vietii si mortii tale un pret."
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12

procedura

Mesajde valiionita » 24 Iul 2008, 14:23

In cazul oricarei proceduri se intocmeste un fel de proces verbal in care se prevede modul de lucru (la o urgenta medicala in scoala , ce se face , cine rezolva primul ajutor si cum, cine suna la salvare , cu cine se ia legatura ...)(la o procedura de ajutor pentru c d tinere cine acora asistenta, cine participa la asistat ore , cate, cum si cand...)si cam in acelasi mod si pentru celelalte
Nu exista un prototip de procedura , se lasa la initiativa comisiei din scoala...
valiionita
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Dec 2006, 16:36

Mesajde 1957 » 26 Iul 2008, 14:35

Cum sa intocmesc o procedura cunosc !! Ma gandeam ca are cineva facute si vrea sa dea si altora.M-am saturat de atata hartogarie Am gasit destule pe un site al unei universitati dar.....nu mai vreau a scrie.De obicei imi fac singura "temele"dar eu am dat la atatia colegi tot felul de documente ,ma gandeam ca poate capat si eu ceva ..de gratis :( :D
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator