Premierea in ciclul primar

Premierea in ciclul primar

Mesajde romloredana » 25 Iun 2015, 16:50

Ma intereseaza si pe mine daca ierarhizarea in clasa a I-a, la premiere cu Premiul I, II, III si medalii aferente este legala si uzuala.
Multumesc celor ce stiu mai multe.
Sunt un parinte.
Notele din catalog sunt confidentiale si premiile nu?
romloredana
 
Mesaje: 3
Membru din: 16 Mai 2012, 10:21

Re: Premierea in ciclul primar

Mesajde sportiv » 26 Iun 2015, 08:16

V-am răspuns pe MP! Aștept (și eu) intervenții ale colegilor! :D
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Premierea in ciclul primar

Mesajde romloredana » 27 Iun 2015, 10:04

Multumesc frumos!
romloredana
 
Mesaje: 3
Membru din: 16 Mai 2012, 10:21

Re: Premierea in ciclul primar

Mesajde dorelia » 27 Iun 2015, 11:33

La clasa pregatitoare si la clasele I-IV,la sfarsitul anului scolar,nu se acorda premii(I,II,III).Se acorda diplome ,e adevarat cam multe,pentru merite deosebite la anumite discipline sau chiar la toate. Nu exista nicio ierarhizare, ci doar abateri de la legi si regulamente,cum" le sta bine" invatatorilor,pardon,"profesorilor",mai ales "profesoarelor"(!!),care interpreteaza,dupa bunul plac orice lege sau dispozitie. Nu spun mai multe ca deja am probleme cu tensiunea. Sa auzim de bine!
dorelia
 
Mesaje: 34
Membru din: 01 Dec 2011, 22:57

Re: Premierea in ciclul primar

Mesajde romloredana » 27 Iun 2015, 14:50

Multumesc!
Si eu am avut probleme cu tensiunea, dar n-am ce face trebuie sa imi treaca.
Din cand in cand trebuie sa ne trezim, dar dusurile astea sunt putin cam dure pentru unii dintre noi.
romloredana
 
Mesaje: 3
Membru din: 16 Mai 2012, 10:21

Re: Premierea in ciclul primar

Mesajde catalin19742000 » 02 Aug 2015, 18:41

dorelia scrie:La clasa pregatitoare si la clasele I-IV,la sfarsitul anului scolar,nu se acorda premii(I,II,III).Se acorda diplome ,e adevarat cam multe,pentru merite deosebite la anumite discipline sau chiar la toate. Nu exista nicio ierarhizare, ci doar abateri de la legi si regulamente,cum" le sta bine" invatatorilor,pardon,"profesorilor",mai ales "profesoarelor"(!!),care interpreteaza,dupa bunul plac orice lege sau dispozitie. Nu spun mai multe ca deja am probleme cu tensiunea. Sa auzim de bine!


Luați un rudotel și vă trece!
catalin19742000
 
Mesaje: 16
Membru din: 21 Mai 2005, 15:02


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori