Pot preda fara finalizarea modului psihopedagogic ?

Pot preda fara finalizarea modului psihopedagogic ?

Mesajde Pavel_Ionela_Roxana » 27 Ian 2013, 17:10

Buna ziua. Sunt noua pe acest site si as avea o mare rugaminte catre userii mai cu experienta. Sunt din judetul Tulcea, am absolvit anul trecut in iunie facultatea de litere, specializarea romana-engleza din cadrul Universitatii Dunarea de Jos din Galati...vreau sa intru in invatamant din toamna anului curent...problema e ca nu am facut modulul psihopedagogic ( m-am inscris in anul 1 de facultate dar din mai multe motive am renuntat la el in anul 2)...am sanse sa intru in invatamant chiar daca nu am terminat modulul psihopedagogic?...am inteles ca au mai fost cazuri asemanatoare cu al meu dar care au facut o declaratie pe proprie raspundere ca o sa faca modulul in timpul anului in care vor preda si au putut da titularizare ca suplinitor calificat...nu stiu daca m-am exprimat corect...nu stiu daca m-am facut inteleasa...sper sa ma puteti ajuta cu niste sfaturi...va multumesc anticipat.o zi buna in continuare!
Pavel_Ionela_Roxana
 
Mesaje: 4
Membru din: 04 Dec 2012, 22:12

Re: Pot preda fara finalizarea modului psihopedagogic ?

Mesajde medi » 26 Oct 2013, 12:58

una din colegele mele era licentiata dar nu facuse in facultate modul si o platea necalificata. din momentul in care a terminat modulul, a dus adeverinta la secretiariat si a platit-o calificata.
medi
 
Mesaje: 66
Membru din: 27 Iul 2006, 19:17


Înapoi la Limba şi literatura română

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori