ajutor urgent

ajutor urgent

Mesajde esinescu » 17 Dec 2007, 22:42

Cine poate sa-mi trimita un model de raport de autoevaluare pentru gradatia de merit? Nu stiu in ce ordine se trec activitatile. Va rog mult!
Adresa de mail "esinescu@yahoo.com"
esinescu
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Oct 2007, 23:01

LOGIC............

Mesajde maria_magdalena » 19 Dec 2007, 19:50

draga ........ mi-ar fi si rusine ! vrei gradatie ............ si nu stii ce sa scrii ....... cum sa scrii ............
pai logic ! le treci in ordinea in care le-ai facut , pe tipuri : activitati pe clasa , pe scoala , pe zona , nationale .
de la mic la mare !
si apoi ..... realtia te cu colegii , cu parintii , ca te perfectionezi ....... bla , bla , bla ............. exact ce scrie pe fisa cu criteriile !

eu nu am luat si nici nu am depus niciodata pt gradatie........ dar anul acesta am depus ( si mi s-a aprobat ) pt salariu de merit . si am scris cum ti-am explicat mai sus !

bafta !
maria_magdalena
 
Mesaje: 109
Membru din: 12 Mar 2006, 16:03

Mesajde cadrudid » 19 Dec 2007, 20:52

hehe...! "nu stiu ordinea"!
Avatar utilizator
cadrudid
 
Mesaje: 295
Membru din: 15 Oct 2004, 12:35

Mesajde flor31 » 19 Dec 2007, 22:47

Acum sincer asta nu dovedeste slaba pregatire si nici nu poate fi vorba ca dosarul pentru salariu de merit poate fi intocmit ca si cel pentru gradatie. Deci hai sa dam dovada de solidaritate sau e prea mare bataia si nu merita si altii sa stie? Si eu voi incerca anul acesta sa-mi depun dosarul si sunt constienta ca daca nu voi obtine nu este in totalitate vina mea. Eu ma asteptam ca toti care au trecut printr-o astfel de experienta sa dea un sfat. Dupa parerea mea, in primul rand trebuie sa apara defalcarea de catre inspectorii scolari de specialitate, iar pe baza acestora punctezi la activitatea care are cele mai multe puncte. Chiar mi-as dori sa putem comunica pe aceasta tema si sa schimbam impresii ca poate mertam si noi cei...nestiutori. pt esinescu adresa mea "florinapetrushk@yahoo.co.uk"
flor31
 
Mesaje: 69
Membru din: 02 Noi 2007, 18:04

Mesajde costi_52 » 20 Dec 2007, 16:44

Raportul de autoevaluare trebuie să respecte ordinea punctelor din Fişa de evaluare. Fişa de evaluare se întocmeşte de către inspectoratul şcolar, cu respectarea criteriilor din Anexa la O.M.E.C.T. Nr. 2575/09.11.2007, pentru fiecare categorie de personal. După ce ai intrat în posesia Fişei de evaluare, este foarte uşor de întocmit Raportul de autoevaluare. Succes!
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori