salariu de merit

salariu de merit

Mesajde flor31 » 18 Noi 2007, 20:27

As dori daca detine cineva defalcarea facuta in cadrul unei scoli a criteriilor pentru obtinerea salariului de merit primite de la minister. Eventual pe cicluri de invatamant. Sunt curioasa pe ce s-au bazat si alte scoli atunci cand au defalcat si au punctat criteriile initialecare sunt destul de generale
flor31
 
Mesaje: 69
Membru din: 02 Noi 2007, 18:04

salariu de merit

Mesajde gabriela54 » 30 Noi 2007, 21:48

- Ma intereseaza si pe mine acest subiect ;
-Daca aveti asa ceva ,va rog sa-mi trimiteti la :gabi_avm@yahoo.com
-Multumesc anticipat!
gabriela54
 
Mesaje: 31
Membru din: 18 Iul 2006, 16:57

Mesajde fata_potpuriu » 30 Noi 2007, 22:17

Poate va este de folos...
fata_potpuriu
 
Mesaje: 59
Membru din: 13 Noi 2006, 19:22

salariu de merit

Mesajde gabriela54 » 01 Dec 2007, 16:51

Multumesc,fata_potpuriu! :lol:
gabriela54
 
Mesaje: 31
Membru din: 18 Iul 2006, 16:57

Mesajde cellena » 01 Dec 2007, 20:11

Cand se decide care sunt cei care urmeaza sa primeasca acest salar de merit?
cellena
 
Mesaje: 6
Membru din: 25 Oct 2007, 23:15

Mesajde flor31 » 02 Dec 2007, 21:55

Multimesc colegilor care mi-au raspuns. Sunt interesante parerile. Ma interesa acest subiect deoarece sunt reprezentantul unei structuri cu clasele I-IV in consiliul administrativ si an de an invatatorii si educatorii nu au putut intruni un punctaj bun deoarece nu erau defalcate criteriile in asa fel incat sa-i vizeze si pe ei. Eu refuz sa-mi depun un dosar in acest sens deoarece indiferent de situatie voi fi criticata. Oricum situatia in care ne aflam, in general imi lasa un gust amar. Pe de o parte trebuie sa ne facem toti "scriitori de articole si materiale " cu care sa participam la o serie de activitati, simpozioane..., iar pe de alta parte critica colegilor mai comozi fata de modul cum am participat la aceste activitati. Iar munca la clasa... se regaseste in grila de punctaj a Ministerului foarte putin. Probabil ca asta se si vrea... In fisa prezentata anterior am observat ca nu s-au respectat punctele din fisa generala. De exemplu pe fisa primita la scoala pentru calificativul "f. bine" erau 5 puncte pe care le-am respectat. Este corecta diminuarea sau depasirea punctajului prevazut? Voi incerca sa transmit fisa discutata in consiliul de adm al scolii pt a putea face comparatie. Am inteles din calendarul desfasurarii ca se depun dosarele, se fac recomandari in jur de 6-7 dec in cons profesoral, iar pe 10-11 dec se discuta in consiliul de administratie. Va dati seama ce se intampla la gradatie de merit? Ma bate gandul sa-mi depun acolo dosarul sa ma ingrozesc la nivel mai inalt de modul cum se ating anumite puntcaje. Astept mesaje si in acest sens, pareri...In rest bafta si hai sa ne facem treaba la clasa caci in fond asta conteaza!!
flor31
 
Mesaje: 69
Membru din: 02 Noi 2007, 18:04


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori