plata responsabililor de comisie metodica

plata responsabililor de comisie metodica

Mesajde puricica » 16 Noi 2007, 22:33

Stie cineva daca responsabilii de comisie metodica primesc indemnizatie pentru aceasta munca suplimentara (in raport cu ceilalti colegi)?
puricica
 
Mesaje: 17
Membru din: 12 Sep 2007, 16:42

Mesajde cadrudid » 17 Noi 2007, 00:06

plata lor inmiita va fi in ceruri...!
Avatar utilizator
cadrudid
 
Mesaje: 295
Membru din: 15 Oct 2004, 12:35

Mesajde puricica » 17 Noi 2007, 16:03

Superb! Voi avea cel mai pufos norisor !
Succes tuturor!
puricica
 
Mesaje: 17
Membru din: 12 Sep 2007, 16:42

plata pentru responsabilii comisiilor metodice

Mesajde felixmunteanu » 17 Noi 2007, 22:21

Ai puncte la salariul sau la gradatia de merit, nu multe, dar le ai, de asemenea scoala te poate trece mai des la 2 la suta. Toate astea pe langa SIGURUL norisor...
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Re: plata pentru responsabilii comisiilor metodice

Mesajde dinel » 18 Noi 2007, 11:43

Colegi,
Ne dezbinam daca cerm remunerari pentru orice activitate . Va fi o LUPTA OARBA numai dupa castig. Pierdem din vedere ca suntem dascali si avem misiunea nobila de a modela fiinte umane .
E normal sa fim platiti pentru activitatea didactica de la clasa ,dar noi incercam sa sarim "'calul ""prin anumite responsablitati in plus pe care ni le acceptam . Daca nu ne convin ,si credeti ca nu se merita a fi indeplinite ,nu ne mai angajam sa le desfasuram .
Dupa mine anumite responsabilitati in plus pe linie pedagogica trebuie sa se transforme in ceva placut , de colaborare , de respect intre noi ... si nu o goana dupa castig .
Ce bine te simti cand ai te colegi te investesc cu anumite "' functii"'!
Esti o piesa de baza a sistemului . Trebuie sa fii multumit pentru asta .
dinel
 
Mesaje: 12
Membru din: 28 Ian 2007, 19:34

Mesajde marmar » 18 Noi 2007, 13:44

Nu cer niciodata plata pentru munca in cadrul comisiei, pe care o fac cu multa placere. Cel mai mult m-ar ofensa daca m-ar lipsi cineva intr-o buna zi de acest privilegiu.
Nu resping ideea unei stimulari materiale, dar aceasta, cu regret, nu se va realiza atita timp cit lumea simte ca o faci din placere.
Chiar daca membrii catedrei considera ca trebuie sa ma onoreze, eu organizez o cafea, o pizza si in felul urmator ma simt mai bine. Din moment ce ai luat ceea ce ti s-a oferit din suflet, acest lucru trece intr-o ipostaza de obligatiune.
Multi nu ma inteleg, dar asa simt eu si cred ca asa ma face mai fericita.
Ma doare doar atunci cind mi se spune ca fac ceea ce fac doar ca sa arat altora ca ei sunt mai putini destepti decit mine. Ma doare...
Dar m-am insanatosit (paradoxal) cind cineva mi-a spus ca asa si este>nu toti au capacitatile mele. Scuze de lipsa de modestie, dar asta e...
Avatar utilizator
marmar
 
Mesaje: 165
Membru din: 04 Ian 2007, 11:16
Localitate: or. Chişinău, Republica Moldova

plata ...

Mesajde felixmunteanu » 18 Noi 2007, 14:19

Ati raspuns la fix! Imi place. Ce ziceti de aceia care fac ce fac si mai confectioneaza cate o fila la dosar? Ba iti mai si rad in nas!
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde pistol_mada » 18 Noi 2007, 20:19

o sa fie platiti la fel ca si cei din comisia de calitate..la PASTELE CAILOR :wink:
Nu am lasat scoala sa imi afecteze educatia. :wink:
Avatar utilizator
pistol_mada
 
Mesaje: 327
Membru din: 06 Iul 2006, 00:53

Mesajde adeliamuntean » 18 Noi 2007, 20:52

sa ma scuzati,dar sunt unii ,,responsabili de comisie" care nu fac nimic,au doar numele si eu nu as fi de acord sa primeasca bani,a ajuns ...cum a ajuns sef de catedra(s-a votat) eu votez pe ...ca mi-e prietena,,eu pe ...ca mi-e sotie,etc.dar in rest nu face nimic,stiu ca in alte scoli,fiecare responsabil se implica ,atunci,da ar trebui stimulati cu ceva bani,dar daca e ca la noi.......
adeliamuntean
 
Mesaje: 144
Membru din: 27 Feb 2007, 14:20

Mesajde kata » 18 Noi 2007, 21:21

Sunt unii care se bucura de foarte multe drepturi,chiar prea multe uneori,si nu se omoara,dar sunt morti dupa functii (scriptic).Cei care depun suflet,si daruire rar vor fi vazuti
kata
 
Mesaje: 65
Membru din: 08 Feb 2007, 13:14


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori