Vacanta placuta

Vacanta placuta

Mesajde mirelaciobata » 14 Iul 2007, 10:45

Vacanta placuta in continuare...

E vara ,gandul ne duce departe de casa..de scoala ,de tot ce presupune rechizite .materiale didactice,proiecte de activitate...A mai trecut un an din sirul celor multi sau putini petrecuti la clasa dar neajunsurile cu care ne confruntam ,salariile mizerabile care nu fac altceva decat sa acopere facturile de la o luna la alta ,ne intristeaza si parca lipsiti de putere soptim :,,..la toamna incepem din nou ...aceleasi fete deprimate pt. ca nu si-au permis un concediu in tara, ca strainatatea este pentru cei care candva ne-au fost elevi iar acum iata-i prin minister calcandu-ne in picioare si,, faramitura"de dascal care o mai avem in suflet" Sunt mandra ca sunt dascalita dar trista in acelasi timp pt ca nu suntem apreciati la adevarata noastra valoare.

,,Vacanta placuta " acesta este mesajul meu tuturor cadrelor care simt si traiesc aceasta meserie chiar daca cei din exterior ne dezamagesc.
mirelaciobata
 
Mesaje: 18
Membru din: 21 Ian 2007, 18:27

Mesajde geti_serban » 14 Iul 2007, 16:01

Vacanta placuta si tie mirelaciobata. Esti prea de trista. Îmi permit sa-ti dau un sfat: fii mai increzatoare si putin mai optimista!
Eu sunt incurabila in acest sens. La mine speranta chiar nu moare! În mod sigur ne asteapta un viitor mai bun, adica respect din partea celorlalti, salarii mari, prime si fel de fel de facilitati!! :shock: :o
geti_serban
 
Mesaje: 260
Membru din: 30 Apr 2007, 11:58

Mesajde dddddd » 17 Iul 2007, 23:15

Vacanta placuta tuturor, sa ne intalnim cu forte noi in toamna!
dddddd
 
Mesaje: 259
Membru din: 28 Oct 2005, 10:27
Localitate: Alba Iulia

Vacanta placuta

Mesajde liva » 23 Iul 2007, 12:51

Cand doamna gety_serban ,vin acele minunatii despre care vorbiti? Poate intr-o alta viata, intr-o alta tara... ca pe aici nu sunt sperante...
liva
 
Mesaje: 49
Membru din: 21 Feb 2007, 23:22

Mesajde geti_serban » 23 Iul 2007, 12:55

Mai am putintel si fac 50 de ani de aceea sunt, am devenit ca nu eram, asa de toleranta si increzatoare. :shock: :D Rabdare si...tutun, cum spun batranii!!!!!
geti_serban
 
Mesaje: 260
Membru din: 30 Apr 2007, 11:58

Mesajde liva » 23 Iul 2007, 13:12

Cata rabdare...?! ca tineretea trece(a trecut ,ca si eu ma indrept spre 50)
tot asteptand...mai binele in invatamant
Nu mai avem bani nici de tutun...! :)
liva
 
Mesaje: 49
Membru din: 21 Feb 2007, 23:22


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

cron