lucrare de licenta

lucrare de licenta

Mesajde stanescudaniela » 20 Iun 2007, 22:57

sunt studenta in anul II la Stiintele educatiei, pedagogia invatamantului primar.
as dori sa aleg lucrarea de licenta la disciplina matematica si as avea nevoie de o lucrare (de gradul I sau de absolvire ) a unui invatator care a avut gradul I recent sau a unui absolvent de colegiu pedagogic.
daca se indura cineva sa mi-o trimita la adresa de mail stanescu_dlt@yahoo.com, sau sa ma contacteze pe forum cu un raspuns.
raman profund indatorata.
stanescudaniela
 
Mesaje: 3
Membru din: 11 Dec 2006, 19:40

Mesajde aalliinnaa » 21 Iun 2007, 00:50

Asemena lucrari de licenta copiate se platesc cu bani grei d-na stanescudaniela...asta numai daca ar vrea cineva ca munca lui de 1 an de zile (daca nu chiar mai mult) sa apara cu numele altuia.
Numai cel care nu a muncit la o lucrare de licenta sau de grad nu stie cata sudoare se ascunde in spatele unei simple carti pe coperta careia scrie cu litere mari NUMELE celui care a muncit la ea.

Imi pare rau daca am fost acida, dar daca totusi faceti o facultate lasati ceva in urma dvs.
Aici, pe site se incurajeaza originalitatea nu copierea, furtul.

Daca mi-ati fi cerut un sfat, o carte, v-as fi ajutat cu draga inima dar pentru copiere....se pune 1.

N-as vrea sa cred ca acestia sunt viitorii absolventi care vor functiona in invatamant. :(
Avatar utilizator
aalliinnaa
 
Mesaje: 594
Membru din: 28 Mai 2004, 17:15
Localitate: Suceava

lucrare de licenta

Mesajde stanescudaniela » 21 Iun 2007, 14:54

stiu cat se munceste la o lucrare de gradul I deoarece lucrarea de gradul I mi/am facut/o singura timp de un an de zile. Am terminat Liceul Pedagogic si cred ca sunt destul de bine pregatita deoarece am 25 ani vechime. Nu am ales de buna voie sa fac o facultate acum dar daca asa se cere m/am conformat si eu . V/am cerut sa ma ajutati cu o lucrare pentru ca eu chiar stiu cat se munceste la o astfel de lucrare si nu vreau sa o fac tot pe aceea de la gradul I deoarece poate este mai veche. La varsta mea mi/e mai greu sa ma apuc sa scriu din nou a lucrare si inca una de licenta. V/am cerut ajutorul deoarece sunteti invatatori ca mine . Nu ma asteptam la astfel de critici dure. Eu am dat lucrarea mea de grad inca la doi invatatori care mi/au solicitat/o. Se pare ca cei din invatamant nu sunt la fel de uniti ca cei din alte domenii. Multumesc pentru ajutor si pentru raspunsul acid dat de o colega de breasla.
stanescudaniela
 
Mesaje: 3
Membru din: 11 Dec 2006, 19:40

Mesajde marianus » 21 Iun 2007, 18:46

Toata lumea s-a pripit , in nestiinta de cauza...

Deci , draga Daniela , TE ROG foarte , foarte mult sa iti reconsideri atitudinea fata de acest site , cat mai ales de tagma noastra minunata , aceea din care( inca) faci si tu parte... munca nobila de INVATATOR! :wink:

Este putin adevarat ca draga noastra colega Alina , a "durut" prin cuvintele spuse de ea... dar trebuie sa intelegem amandoua partile!

Eu , personal , ma simt oarecum "afectat" de treaba acesta , insa respectele mele fata de vechimea ta la catedra , dar , in acelasi timp , considerentele mele fata si de Alina!

Aceasta a fost opinia mea...
Marian din capitala culturala europeana... :)
Avatar utilizator
marianus
 
Mesaje: 107
Membru din: 01 Mai 2007, 22:44
Localitate: SIBIU

lucrare

Mesajde ileacristinaradu » 23 Iun 2007, 17:04

Anul acesta sustin lucrare de absolvire la colegiul de inst.inv.primar.lucrare cu ipoteza de cercetare, concluzii cu baterii de teste, grafice...."Jocul didactic matematic in inv primar" cu model experimental- Centrul de excelenta . Am muncit mult, dar am satisfactia ca reprezinta DOAR MUNCA MEA !!! Te sfatuiesc sa incerci acelasi lucru, mai ales ca esti invatatoare de atatia ani!!!
Succes!
ileacristinaradu
 
Mesaje: 27
Membru din: 25 Feb 2006, 00:34

lucrare de licenta

Mesajde vasilehusac » 23 Iun 2007, 19:26

Dupa cum ai cerut, ai meritat răspunsul. Indiferent de vechime(care nu e o scuza) dam sfaturi la cei care cer. Impartasesc cele spuse de colegul de la Sibiu. Dam cuprinsuri, scheme, carti, caiete, note si notite, ghiduri, lectii, schite,proiecte, dar nu lucrari. Ne pare rau.
Ai sa gasesti un culeg apropiat cu care ai sa te sfatuiesti. Sigur, totul va fi bine.
vasilehusac
 
Mesaje: 92
Membru din: 04 Ian 2007, 19:25

Mesajde leu » 23 Iun 2007, 21:54

Daca nu ai chef de studiu da pe www.licente.3x.ro ;contra sumei de 200euro gasesti sigur....Pomana nu prea..
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Mesajde leu » 23 Iun 2007, 22:03

200 ron rectific sau mai putin
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Mesajde stelamari2005 » 25 Iun 2007, 17:47

Daca tot ai lucrarea de grad poti s-o imbunatatesti, s-o restructurezi, sa-i adaugi noutatile in domeniu, experienta acumulata de cand ai facut lucrarea de grad...si sigur va iesi ceva foarte bun.Mult succes!
stelamari2005
 
Mesaje: 100
Membru din: 04 Oct 2005, 23:07
Localitate: Craiova

Mesajde adrianad » 27 Iun 2007, 10:12

e o rusine sa iti atribui cativa ani in plus la vechime cand ai terminat liceul pedagogic cu 2 ani inaintea mea. te-ai gandit cumva ca ar fi bine sa iti faci singura lucrarea la fel cum ti-ai facut-o si pe cea de gradul I?
,,LUCRURILE RELE SE INTAMPLA ATUNCI CAND OAMENII BUNI SUNT INDIFERENTI!
adrianad
 
Mesaje: 2
Membru din: 18 Feb 2007, 16:42


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori