Internet prin clicknet

Internet prin clicknet

Mesajde vasilehusac » 30 Mai 2007, 21:27

Sunt învăţător. Am 13 elevi, simultan 2 clase.. Cu greu am adus cinci calculatoare în şcoală. Mai mult le-am cumpărat, decât mi-au fost date. Pe două am dat 5000 mii lei noi. Şi al meu de acasă l-am dus la şcoală să pot lucra. Acum, după 2 ani de muncă, când să iniţiez elevii şi cu Internetul, cineva mi-a blocat accesul prin parolă, fără nici un motiv sau o justificare. În semn de protest, elevii au hotărât să nu primească cadoul, atenţia, de 1 Iunie pe care o dă în fiecare an primarul şi directorul coordonator, cei care se fac a nu şti nimic de acest blocaj. Pentru verificarea celor afirmate vă spun că avem la şcoală numărul de telefon 0231619691, conexiunea era pe clicknet. Informaţii se pot cere de la 935 sau 0800825425. Dacă stă în puterile dumneavoastră, ajutaţi-ne!!!!!
Cu tot respectul, învăţător HUSAC VASILE
vasilehusac
 
Mesaje: 92
Membru din: 04 Ian 2007, 19:25

internet

Mesajde nada » 01 Iun 2007, 06:39

De ce nu sunat la ROMTELECOM sa aflati de ce vi se interzice accesul. Asa veti afla daca primaria nu a platit factura sau v-a intrat cineva pe contul clicknet si v-a schimbat parola.
Mult succes!
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Internet prin clicknet

Mesajde vasilehusac » 01 Iun 2007, 07:13

Acest lucru l-am făcut.Totul e confidenţial. Mai grav e că parola s-a pus de pe telefonul din şcoală. poate a încercat cineva să facă o glumă, dar e cam lungă.
vasilehusac
 
Mesaje: 92
Membru din: 04 Ian 2007, 19:25

internet

Mesajde nada » 01 Iun 2007, 09:13

Daca parola a fost pusa din scoala atunci directorul, in eventualitatea ca nu stie nimic trebuie sa mearga la ROMTELECOM si sa reyolve problema. Si noi ne-am confruntat cu asa ceva. Doamna directoare a fost insa personal la ROMTELECOM cu o adresa prin care solicita deparolarea telefonului si atribuirea unei noi parole. Nu vreau sa va descurajez insa itreg procesul a fost detul de lug si de complicat insa s-a rezolvat pana la urma. E trist ca se intampla asa ceva. Mult succes si multa rabdare!
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Internet prin clicknet

Mesajde vasilehusac » 01 Iun 2007, 16:45

Mulţumesc de sfat. Voi încerca tot ce e posibil, eu, să readuc elevilor bucuria de a naviga. Ajutorul ţi-l faci singur. Despre implicarea directorului în rezolvarea situaţiei e greu de spus că ar dori. Invidia e prea mare. Dacă la dumneata directoarea s-a implicat, e un caz fericit. Felicitări ei cât şi colectivului pe care-l reprezintă! Dacă doreşte să mă ajute o primesc cu mare plăcere. Mii de mulţumiri.
vasilehusac
 
Mesaje: 92
Membru din: 04 Ian 2007, 19:25


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori