AJUTOR!!! -inspectie

AJUTOR!!! -inspectie

Mesajde nicoleta37 » 29 Mai 2007, 07:26

Va cer ajutorul pentru inspectia de definitivat. La istorie -,,Exploratori terestri si calatori in cosmos" Am nevoie de sfaturi si chiar materiale .
Va multumesc mult!
nicoleta37
 
Mesaje: 10
Membru din: 12 Iul 2006, 20:14

Mesajde mimi_camp » 29 Mai 2007, 19:50

depinde de dotarile de la sc ta, dar subiectul este foarte interesant pentru copii, nu-ti pune probleme deloc! cateva imagini downloadate de pe net, ceva invatare prin cooperare, o fisa de lucru colorata si usoara! fii linistita, nici un inspector nu va fi prea exigent-stie ca e sfarsit de scoala si copiii obositi-unde mai pui testele recente.
mult succes! sa stii sa te faci placuta copiilor, sa nu fii falsa si sa nu le transmiti emotii copiilor, in nici un caz sa nu fii multumita de ceea ce realizeaza, lauda-i mereu pt orice lucrusor-de 20 de ani mai stiu si eu cate ceva. totul va iesi exact asa cum vrei tu.
mimi
mimi_camp
 
Mesaje: 89
Membru din: 13 Feb 2006, 19:42

Mesajde ingridalina » 30 Mai 2007, 20:22

Ai putea împărţi colectivul clasei în două grupe chiar cu numele"exploratori tereştri" şi "călători în cosmos" şi prin activităţile de învăţare propuse să realizezi un "dialog" între cele două categorii.(imagini, informaţii, exemple de exploratori, desene, portofolii etc). Eu aşa am procedat şi am realizat o activitate foarte atractivă. Succes!
ingridalina
 
Mesaje: 65
Membru din: 27 Mai 2007, 13:45


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori