invatatori de peste tot!

invatatori de peste tot!

Mesajde mimi_camp » 13 Mai 2007, 11:12

niciodata nu am putut fi mai uniti ca acum!
stau in fata computerului si nu-mi gasesc cuvintele ca sa multumesc unui dascal cu suflet, care sterge granitele de varsta si de distanta si care, fara sa primeasca nimic in schimb decat intreaga noastra consideratie (a 2 invatatoare din oradea) ne-a ajutat sa descoperim Sibiul de azi, ne-a insotit pe parcursul excursiei, ne-a facut sa ne simtim bine-toti cei 29 de excursionisti dornici de distractie si avizi sa vedem lucruri noi. si-a rupt din timpul sau doar ca sa ne rezolve toate problemele de cazare si masa si sa ne arate minunatul oras si statiunea Paltinis.
cine este? Marian Nistor. Un tanar de exceptie!
scriu aceste cuvinte stiind ca nu le poate citi-avand accesul blocat pe forum-dar gandindu-ma ca cei care il cunosc vor avea inca o data confirmarea ca este un om deosebit. ar mai fi multe de adaugat-peste tot pe unde am fost, la bibliotaca Astra, librarie, catedrale, muzeu, prin oras, lumea il cunostea si din dialog reiesea clar ca il apreciau. acum are si aprecierea noastra! sa auzim numai de bine!
mimi_camp
 
Mesaje: 89
Membru din: 13 Feb 2006, 19:42

Mesajde adinatulbure » 13 Mai 2007, 12:02

Ma bucur pentru voi si ii trnasmit si eu tot binele din lume in continuare si ma intreb de ce i s-a blocat accesul pe forum?
adinatulbure
 
Mesaje: 435
Membru din: 15 Feb 2005, 14:41

Mesajde mimi_camp » 14 Mai 2007, 08:39

e vorba de conflicte cu administratorul site-ului! nu inteleg de ce divergenta de opinii face ca totdeauna cel care are puterea sa o foloseasca impotriva celuilalt. chiar daca nu e vorba de politica aici, ne purtam la fel. pacat!
mimi_camp
 
Mesaje: 89
Membru din: 13 Feb 2006, 19:42

Mesajde mihaela_j65 » 14 Mai 2007, 09:17

Si pe alte forumuri unii useri sunt banati de catre admini (pentru maximum doua saptamani) daca folosesc cuvinte jignitoare sau injurii. Or, din cate am vazut eu colegul nostru nu a facut nimic din toate acestea. Si totusi este aproape o luna de cand nu i se mai accepta postarile pe forum. Ce crima a facut?
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

Mesajde marianus » 14 Mai 2007, 21:13

Eu sunt un coleg de breasla de-al lui Marian , asa ca prin mine , EL va transmite ADEVARATE CONSIDERATII pentru cele scrise! Tot ceea ce s-a spus(comentat) a fost sincer si adevarat!
Avatar utilizator
marianus
 
Mesaje: 107
Membru din: 01 Mai 2007, 22:44
Localitate: SIBIU

Mesajde marianus » 14 Mai 2007, 21:16

Totodata , el INCA nu poate accesa forumul si a ajuns la capatul "luptei"...
Avatar utilizator
marianus
 
Mesaje: 107
Membru din: 01 Mai 2007, 22:44
Localitate: SIBIU

Mesajde marianus » 14 Mai 2007, 21:17

Citez , aceasta fiind rugamintea sa , ceea ce a scris timp de o saptamana , zilnic , fiecarui administrator in parte , iar in cele din urma , domnului EMIL ONEA .

" Stimate domn Emil ,

Cred ca deja ma cunoasteti , sunt utilizatorul marian_dorin , invatatorul din Sibiu.
Dupa cum cred ca deja cunoasteti motivul acestui email...

Asadar , doresc sa va intreb , intr-un mod cat mai politicos posibil , care este motivul blocarii accesului meu pe forumul didacticului... Deja au trecut 5 ( cinci ) zile de atunci... !

Vreau sa imi spuneti daca am gresit cu ceva , si cu ce anume?
Situatia in care ma aflu eu , se precizeaza in regulamentul siteului?

Am crezut , si inca mai cred - si sper sa mai fie asa! - ca traim intr-o tara democratica , ca fiecare are opinia sa personala si dreptul de a spune orice ... acesta e si rostul unui forum , de altfel! "Sa-ti exprimi opinia!" ( nu se precizeaza in ce conditii , ce limite si ce consecinte poti avea... ! )

Cum va spuneam , deja au trecut cinci zile de la aceasta postura in care ma aflu - si deloc neglijabila! - , am scris zi de zi - asa cum se precizeaza in REGULAMENT - "unor" administratori , in legatura cu lamuririle de rigoare , insa - tipic noua , romanilor ! - , fara nici un rezultat!

De ce am ajuns sa fiu considerat " periculos " , chiar mai mult , " PRIMEJDIOS" ??!!

Iata ce se spune :

" Informatii primejdioase

Accesul dumneavoastra in acest forum este blocat
Va rugam sa contactati webmaster-ul sau administratorul pentru mai multe informatii "

Am urmat intocmai pasii ce mi s-au indicat , dar , cum va repet , fara nici o explicatie!

De aceea , m-am vazut nevoit sa apelez la domnia dumneavostra , in care sunt sigur ca aveti competentele necesare pentru a solutiona problema ( situatia neclara - inca - pentru mine ) aceasta!

E primejdios sa iti exprimi LIBER parerile intr-o tara democratica??

Cu deosebite consideratii,
al dumneavostra.
inv.Nistor Marian din Sibiu "
Avatar utilizator
marianus
 
Mesaje: 107
Membru din: 01 Mai 2007, 22:44
Localitate: SIBIU

Mesajde marianus » 14 Mai 2007, 21:18

marianus scrie:Citez , aceasta fiind rugamintea sa , ceea ce a scris timp de o saptamana , zilnic , fiecarui administrator in parte , iar in cele din urma , domnului EMIL ONEA .

" Stimate domn Emil ,

Cred ca deja ma cunoasteti , sunt utilizatorul marian_dorin , invatatorul din Sibiu.
Dupa cum cred ca deja cunoasteti motivul acestui email...

Asadar , doresc sa va intreb , intr-un mod cat mai politicos posibil , care este motivul blocarii accesului meu pe forumul didacticului... Deja au trecut 5 ( cinci ) zile de atunci... !

Vreau sa imi spuneti daca am gresit cu ceva , si cu ce anume?
Situatia in care ma aflu eu , se precizeaza in regulamentul siteului?

Am crezut , si inca mai cred - si sper sa mai fie asa! - ca traim intr-o tara democratica , ca fiecare are opinia sa personala si dreptul de a spune orice ... acesta e si rostul unui forum , de altfel! "Sa-ti exprimi opinia!" ( nu se precizeaza in ce conditii , ce limite si ce consecinte poti avea... ! )

Cum va spuneam , deja au trecut cinci zile de la aceasta postura in care ma aflu - si deloc neglijabila! - , am scris zi de zi - asa cum se precizeaza in REGULAMENT - "unor" administratori , in legatura cu lamuririle de rigoare , insa - tipic noua , romanilor ! - , fara nici un rezultat!

De ce am ajuns sa fiu considerat " periculos " , chiar mai mult , " PRIMEJDIOS" ??!!

Iata ce se spune :

" Informatii primejdioase

Accesul dumneavoastra in acest forum este blocat
Va rugam sa contactati webmaster-ul sau administratorul pentru mai multe informatii "

Am urmat intocmai pasii ce mi s-au indicat , dar , cum va repet , fara nici o explicatie!

De aceea , m-am vazut nevoit sa apelez la domnia dumneavostra , in care sunt sigur ca aveti competentele necesare pentru a solutiona problema ( situatia neclara - inca - pentru mine ) aceasta!

E primejdios sa iti exprimi LIBER parerile intr-o tara democratica??

Cu deosebite consideratii,
al dumneavostra.
inv.Nistor Marian din Sibiu "


ACUM , EL VA INTREABA :

CE PARERE AVETI ??
Avatar utilizator
marianus
 
Mesaje: 107
Membru din: 01 Mai 2007, 22:44
Localitate: SIBIU

Mesajde mimi_camp » 14 Mai 2007, 22:00

o stie si el, asa cum am mai spus-o.
mimi_camp
 
Mesaje: 89
Membru din: 13 Feb 2006, 19:42

Mesajde iliakamy » 15 Mai 2007, 11:06

Inclin sa cred ca noi invatatorii ne-am ramolit inainte de vreme. De ce ne inchinam unui site pe care il conduc altii. In jud Timis exista un Site doar al invatatorilor, si deci orice dascal asemeni lui Marian este binevenit aici. Intrati deci pe inv.myforum.ro si haideti sa ne traim bucata de viata ramasa asa cum ne place noua, invatatorilor!!!
Mariane,capul sus si nu uita ca noi, colegii tai te iubim pentru ceea ce esti si nu doar pentru ca existi!
iliakamy
 
Mesaje: 11
Membru din: 26 Iul 2006, 10:31

Mesajde adinatulbure » 15 Mai 2007, 14:10

O invitatie si din partea mea pe forumul abecedarului www.abecedar.com/forum
adinatulbure
 
Mesaje: 435
Membru din: 15 Feb 2005, 14:41

invatatori de peste tot!

Mesajde adimatu » 18 Mai 2007, 13:47

Mutumesc iliakamy pentru mentionarea forumului nostru.
Vreau sa atrag atentia tuturor celor care au citit acest mesaj ca am creat forumul http://inv.myforum.ro ca pe un loc in completarea celui de pe didactic si nu ca pe un eventual concurent. Gandul meu initial a fost sa lansez un loc unde sa se intalneasca cei din judetul nostru, dar nu am refuzat inscrierea si participarea la discutii a oricarui dascal indiferent de locul unde isi desfasoara activitatea.
Trebuie sa stiti de la bun inceput ca forumul este gazduit pe un server care nu este al meu. Deci:
- materialele pe care vreti sa le faceti cunoscute nu vor putea fi postate aici din lipsa de spatiu, iar daca aveti ceva interesant va trebui sa utilizati un "link" spre un loc de depozitare.
- nu voi rasplati pe nimeni cu nici un fel de "adeverinta" :D
Echipa de pe didactic este una de profesionisti, eu sunt doar un invatator care din pasiune vrea sa dea o mana de ajutor si nu cred ca voi apuca vreodata sa vad forumul la dimensiunea si calitatea celui de pe didactic (asta ca sa fiu sincer).
Asadar, sunteti bineveniti daca vreti sa va spuneti parerea sau sa schimbati impresii cu colegii!

Adrian Matu-Rancu
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara

Mesajde adinatulbure » 18 Mai 2007, 15:45

Felicitari pentru forum!
adinatulbure
 
Mesaje: 435
Membru din: 15 Feb 2005, 14:41


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori