CANCELARIE

Discutii off-topic, despre orice

CANCELARIE

Mesajde unicu » 08 Mai 2007, 01:08

In mod firesc, ar trebui s-avem si-o cancelarie, aici pe forum...
Poate ca exista da' eu n-am gasit-o!
Fara cancelarie suntem un pic mai saraci...mai dezinformati!:lol:
Si ca orice cancelarie care se respecta, musai trebuie sa avem o condica de prezenta ce trebuie semnata :lol: (sa stie lumea ca am trecut pe aici)...ca, alfel, nu ne luam salariul...(intocmirea statelor de plata o sa cada in sarcina adminilor :wink: )
De asemenea mai trebuie consemnati din cand in cand absentii... :wink: mai ales de cei care vi-i dor...
Si parca ar fi in interesul tuturor, ca aici sa putem gasi informatii despre lucrurile interesante descoperite pe site! Mai reducem din timpul destinat cautarilor...Mai barfim...
Asa ca ...va invit in cancelarie!
Usa va fi mereu deschisa... pentru ca aici nu-i curent! :lol:
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

Mesajde mariro » 08 Mai 2007, 22:15

Buna seara! Am sosit la semnarea condicii desi este seara! (Nu am avut de la Astral net, cam 5 ore astazi) Gasesc pe cineva in cancelarie acum?
Te felicit unicule pentru ideea de a "construi" aceasta cancelarie virtuala, desi exista pe aici prin Zona libera un topic "Discutii despre orice".
Si cum in cancelarie se discuta tot despre scoala si elevi, va intreb cum sarbatoriti maine ziua de 9 mai?
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde elenat » 08 Mai 2007, 22:34

Mariro, cât faci tu cafeaua, pentru că ai ajuns înaintea mea,eu îţi povestesc ce voi face mâine cu elevii mei.Acţiunea se numeşte "Natura, prietena copiilor, prietena Europei" şi se va desfăşura la MEDIU.Acolo,elevii vor prezenta un moment artistic-poezii şi cântecele adecvate temei,expoziţie de desene şi colaje(am facut-o deja de astăzi),portofolii şi cărticele create de ei şi îndemnuri ecologice adresate tuturor copiilor Europei.Astăzi ,elevii şi-au făcut singuri ecusoane pe care le vor purta mâine în piept.Eu le-am cumpărat baloane,pamblică verde pe care o s-o poarte la gat sau legată la cap, tricolor.Cu o săptămână în urmă ,elevii au început să lucreze la confecţionarea de steguleţe şi porumbei.Sper să iasă o activitate deosebită.Am să trimit fotografii să-mi vedeţi şi voi copilaşii.
Gata, am vorbit deja prea mult.Plec la...fumoar.
Aştept să aud şi alte idei.
Avatar utilizator
elenat
 
Mesaje: 8211
Membru din: 09 Dec 2005, 15:55

Mesajde mariro » 09 Mai 2007, 01:18

Cafeaua este gata. Cat timp o serviti Imagine o sa va povestesc despre ce vom face azi de Ziua Europei.
Vom confectiona stegulete ale tarilor europene, vom planta violete pentru Europa (cadoul nostru modest) si vom scrie scrisori colegilor din Sannicolau Mare, in care vom povesti despre activitatea de azi si cele pe care le-am desfasurat pana acum, de cand suntem in proiectul Spring Day si alte proiecte, alaturi de alti copii din tara! :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde unicu » 09 Mai 2007, 01:42

Mamaaa...
Ce miros de cafea virtuala...
Si-asa mi-ar mai trebui si mie una...
Numa' ca "dimineata canta cucu'...eu ma duc la lucru..." Si deja am "nisip" in ochi!
Oricum...am semnat condica pe azi...(asta, asa... intr-o pauza scurta...ca mai am de trudit la lucrarea de licenta...si n-o spun ca sa ma laud, ci fiin'ca m-am cam saturat!) :lol:
Bafta la toata lumea! :wink:
Si "Traiasca Europa!"
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

Mesajde mariro » 09 Mai 2007, 11:41

Traiasca Europa si noi cu ea! Sunt pe-aici prin apropierea cancelariei! Daca strigati un pic mai tare sigur va aud! :lol: Care e motivul saturatiei tale unicu??? Vrei sa ne parasesti? Unde fugi? De cine/de ce fugi? :lol: Pentru ochi exista tratamente! Cauta-le!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde elenadumitrachi » 09 Mai 2007, 17:16

Buna ziua!
Acum am intrat si eu in cancelaria noastra virtuala.Vreau sa va povestesc cum au intampinat prescolarii grupei pregatitoare de la Gradinita nr.59, "Ziua Europei!"Au facut o calatorie imaginara in Europa, au confectionat stegulete,cantand "Imnul Uniunii Europene",au pictat , organizand o expozitie cu tema:"Europa, La Multi Ani!"In continuare, am mers la Muzeul de Stiinte ale Naturii, unde am avut o activitate parteneriat, recitand"Mesaje catre Europa" si un montaj literar"Europa,La Multi Ani!"Copiii au purtat in maini stegulete tricolore si ale Uniunii Europene. Au fost bucurosi ca au participat la o astfel de activitate, intalnindu-se si cu alti colegi de la gradinitele si scolile din oras.
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Mesajde mihaela_j65 » 10 Mai 2007, 00:31

Buna seara tuturor!
Este cam tarziu, dar nu m-am putut abtine sa nu intru si eu putin in cancelaria virtuala. Ca in cea adevarata... intru numai pentru a-mi lua sau duce inapoi catalogul.
Cum am sarbatorit ziua Europei? Destul de frumos: am ascultat imnul Europei, am facut un concurs (in clasa) de recunoastere a steagurilor tarilor membre, am cantat si am depus flori la "Monumentul eroilor" din fata scolii. Ne-am fotografiat cu totii. Dupa amiaza am avut de prezentat la un seminar, la Psihologia talentelor, un material despre o mare personalitate din lume. Mi-am ales W.A.Mozart. Am ascultat si Mica serenada si fragmente din Flautul fermecat.
Dar ... mai opriti-ma, va rog! Suna de intrare! ... sau de culcare?
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

Mesajde mihaela_j65 » 10 Mai 2007, 00:32

Traiasca Europa!
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

Mesajde mariro » 11 Mai 2007, 20:36

Buna! Cam liniste in cancelarie... E cineva? Am colindat prin forum, sa ma obisnuiesc cu noua forma...
Voi ce mai spuneti, ce mai faceti? Maine ma duc la scoala sa recuperez ziua de 30 aprilie. :cry: Sambata trecuta am fost in judet, la cercul pedagogic... :cry: Voi cum ati procedat cu aceasta zi?
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde unicu » 11 Mai 2007, 20:49

Dom'le...
Jos palaria! Chiar merge forumul !
AT mariro...Noi am recuperat saptamana trecuta...
Cat si cum a putut fiecare.:wink:
Iar despre cancelarie...Ma bate un gand, da' nu-l spun... inca! :lol:
Oricum... am si eu niste zile nesemnate!
Bafta multa tuturor!
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

Mesajde mariro » 12 Mai 2007, 12:34

Am venit de la scoala, am mancat si am trecut prin cancelaria noastra... E cineva? Hellllooo?!! :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde unicu » 12 Mai 2007, 17:56

Bate vantu'...
Cam cati useri activi sunt pe forum? :roll:
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

Mesajde getachitu » 12 Mai 2007, 18:00

Eu sunt aici. Buna-ziua.
In mod normal, fiind sambata, ar trebui sa nu intram in cancelarie... :D
Dar, daca tot am mult de lucru, sa ma relaxez si eu putin la o cafea!
Avatar utilizator
getachitu
 
Mesaje: 2031
Membru din: 31 Oct 2006, 20:11

Mesajde unicu » 12 Mai 2007, 18:42

Cancelaria noastra are sanse sa fie intr-adevar una relaxanta!
(spre deosebire de una reala unde incrancenarea, suspiciunea si unele mutre acre te pot face sa eviti locul cu pricina!)
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

Următorul

Înapoi la Zona libera

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori